fonradar

Aralık Ayı Finansal Muhasebe Sınavı İle İlgili

yenilemek amacıyla satıyor ise 549 kullan yeterli olur puan açısından sorun olmaz

birde unutmadan finansal muhasebede önemli olan bilançoyu tutturmak değil zaten tutmayacaktır ;) yevmiye kayıtlarını yapabildiğin kadar doğru yap büyük defterlerden genelde 8 puan veriyolar 8 puanın içinden ne alırsan artık gelir tablosu 10 puan en azından faaliyet giderlerine kadar doğru yapmakta fayda var en son kapanış bilançosuda 10 puan anlatmak istediğim yevmiye kayıtları çok önemli dersten geçmek açısından bazende bağımsız soru veriyolar 10 yada 14 puan arası duruma göre değişiyor en sınavda yoktu yevmiye kayıtlarını yapabilirsen sorun olmaz

kesinlikle yevmiye kayıtlarının doğru olması puan getiriyor ve doğru yapılan kebirden puan alıyorsunuz. yevmiye kayıtları yanlışsa ne kapanış kayıtları nede finansal tablolar puan getirir birde kağıdın düzgün olması okunaklı ve yevmiyelerin tarihli-sıra nolu ve açıklamalı olması gerekir. son sınavdan 55 aldım 16 yevmiyeden 12 tanesi doğruydu kesin ve kebir kayıtlarımın doğru olanları. puanlama yevmiye ve kebir 80 (yevmiye 66 puan-kebir 14 puan) finansal tablolar 20 şeklindeydi. sanırım dönem sonu kapanış kayıtlarıda dahil olmak üzere bir eşit puan belirliyor ve doğru sayısıyla çarpıyor.. burda önemli olan yevmiye ve kebir kayıtlarının mümkün olabildiğince doğru olması sürenin ağırlığını onlara verin. tablolar büyük ihtimalle tutmayacak zaten ve çoğu insanda stres oluyor o anda acaba tablolar yetişirmi diye gerekirse bırakın yapmayın yeterki yevmiyeler doğru olsun..

kesin mizanı düzenlememizi istedi diyelim; 1 2 3 4 5 zaten bakiyeli olarak orda olacak. sakın 6 ve 7 yi yazmamak yapmayın. 6 ve 7 de olacak ama bakiyeleri sıfır olucak. neden ? 690 692 590 kayıtlarını yaptığımız için.

kesinlikle yevmiye kayıtlarının doğru olması puan getiriyor ve doğru yapılan kebirden puan alıyorsunuz. yevmiye kayıtları yanlışsa ne kapanış kayıtları nede finansal tablolar puan getirir birde kağıdın düzgün olması okunaklı ve yevmiyelerin tarihli-sıra nolu ve açıklamalı olması gerekir. son sınavdan 55 aldım 16 yevmiyeden 12 tanesi doğruydu kesin ve kebir kayıtlarımın doğru olanları. puanlama yevmiye ve kebir 80 (yevmiye 66 puan-kebir 14 puan) finansal tablolar 20 şeklindeydi. sanırım dönem sonu kapanış kayıtlarıda dahil olmak üzere bir eşit puan belirliyor ve doğru sayısıyla çarpıyor.. burda önemli olan yevmiye ve kebir kayıtlarının mümkün olabildiğince doğru olması sürenin ağırlığını onlara verin. tablolar büyük ihtimalle tutmayacak zaten ve çoğu insanda stres oluyor o anda acaba tablolar yetişirmi diye gerekirse bırakın yapmayın yeterki yevmiyeler doğru olsun..
bu yapılacak yevmiye kaydının tarihli-sıra nolu ve açıklamalı olmasını bi örnekle gösterebilir misiniz ?neyi nereye yazacagımız. açıklamanın nerede olacagı vs..

bu yapılacak yevmiye kaydının tarihli-sıra nolu ve açıklamalı olmasını bi örnekle gösterebilir misiniz ?neyi nereye yazacagımız. açıklamanın nerede olacagı vs..

ben sana e mail atmıştım dehanın sınav soru ve cevap kağıdı formatını orda hazır yapılmış vardı sanırım hemen hemen aynısı

Arkadaşlar Yevmiye Kayıtlarına açıklama yapmakdan bahsetmişsiniz ama ben çıkmış soruların cevaplarına baktım orada açıklama yapılmamış.
Birde Benim sorum olacak Kapanış fişinin kebir kayıtlarını girmemek mi gerekiyor?

arkadaşlar 1 haftadır finansal muhasebe çalışmıyordum.dün aksam son sınava bakayım dedım temmuzdaki sınav. bana çok zor geldi yevmiye kayıtları.sanki diğer sınavlardaki işlemler daha kolay gibiydi..3-4 tane kayıttan hiçbirsey anlamadım hatta.sizde de boyle bi durum var mı ?

Arkadaşlar Yevmiye Kayıtlarına açıklama yapmakdan bahsetmişsiniz ama ben çıkmış soruların cevaplarına baktım orada açıklama yapılmamış.
Birde Benim sorum olacak Kapanış fişinin kebir kayıtlarını girmemek mi gerekiyor?

belki atlanmıştır o cevaplarda ama geçmiş yıl cevaplarında var özellikle. uzun uzun yazmaya gerek yok örneğin açılış fişi- mal satışı - stmm kaydı- demirbaş alışı vb. kısa açıklamalar yapılmalı. kapanış kayıtlarında açıklama geçmeye gerek yok. kapanış kayıtlarıda kebirde gösterilecek ve kapatılacak.

temmuz ayında gecici mizan verilmesi ile sınav başlamadan milleti kastı zaten , özel maliyetler boşaltılması diye yevmiye maddesi vardı kafayı çok karıştıran sorular vardı

evet katılıyorum bende temmuzda finasaldan girenlerdenim sorular gerçekten çok zordu eski dönemlere göre baya kasıyorlar özellikle aralık 2011 sorularına baktınız mı bilmiyorum yapılmayacak tek soru yok ve ben yine finansaldan süpriz bekliyorum temmuzda mesala özel maliyet mahkeme kararı ile boşalttın modv amortismanı soruda belirtmemiş ona ait oldugunu ama cavapta istemiş dikkat ettiyseniz böyle bi kaç soru daha var ama öncekiler ne istiyorlarsa sorudada zor sormadıkları halde belirtmişler işimiz zor arkadaşlar allah hepimizin yardımcısı olsun

evet katılıyorum bende temmuzda finasaldan girenlerdenim sorular gerçekten çok zordu eski dönemlere göre baya kasıyorlar özellikle aralık 2011 sorularına baktınız mı bilmiyorum yapılmayacak tek soru yok ve ben yine finansaldan süpriz bekliyorum temmuzda mesala özel maliyet mahkeme kararı ile boşalttın modv amortismanı soruda belirtmemiş ona ait oldugunu ama cavapta istemiş dikkat ettiyseniz böyle bi kaç soru daha var ama öncekiler ne istiyorlarsa sorudada zor sormadıkları halde belirtmişler işimiz zor arkadaşlar allah hepimizin yardımcısı olsun

bence temmzu sınavından yine 5 ya da 6 soru aynı gelecek diğerlerininde bazıları kolay bazıları da zor olabilir mart 2012 de çıkan sorulardan 6 - 7 tanesi temmuzda geldi bu dönemde böyle olacaktır ben umutluyum biraz daha kolay gelebilir 2011 dönem soruları gerçekten çok kolay ama zaten 2011 de hemen hemen bütün derslerin sınavları kolay olmuş 2010 biraz zor olmuş 202 ise ortada 50 alınabilir ama bol not zor

insallah dediğin gibi olur bende öyle düşünüyorum ama son sınav aklıma gelince mizan şoku tekrar bi şok yaşarmıyız bilmiyorum adamlar sürizlerle dolu sabahın körü 3 saat sınav mart ilk girişimdi anfi çok soğuktu montla soruları çözmek bayağı zor olmuştu. inşallah aynı zorlukları yaşamayız o sınav yerine bi dahada gitmeyiz arkadaşlar

sınav yerinde klima olan yerde sınav olmak iyi olur :p erken gitmek lazım

Sayın kubil bey, hangi derslerden sınava girceksin?
Bu sınavdada bir süpriz bekliyorum , 2012 de 1.dönem ve 2.dönem zorlamışlar
2012 yılı 3.dönem sınavıda zor geçecek anlamı çıkıyor burda