Asgari Ücret Gelir Vergisi Dilimi

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar merhaba

Asgari ücret gelir vergisi dilimi ile ilgili olarak bizim kaçırdığımız bir şey mi var ? Agi ile telafi ediliyor mu edilmiyor mu ?

Saygılarımla
Teşekkür ederim

Henüz edilmiyor. Son olarak çorba kanun mecliste görüşülmek üzere gündeme gelmişti. Daha görüşülecek kabul edilecek, c.başkanına gidecek cek de cek. Belki yıl sonuna yetiştirirler!

Şu an ekim bordrosunda ne yapıyoruz. Eksik tahakkuk mu yapılacak. Eksik yapılırsa sonra nasıl o farklar ödenecek.

Şu an ekim bordrosunda ne yapıyoruz. Eksik tahakkuk mu yapılacak. Eksik yapılırsa sonra nasıl o farklar ödenecek.
Henüz kanun meclisten geçmedi! Geçmediği içinde mevcut yasal düzenlemelere uymaktan başka şansınız yok. Aradaki farklar eğer ödenmesi yönünde kanun çıkarsa nasıl yapılacağı da açıklanacaktır. Tahminim kasım bordroda da değişiklik olmayacak anca 01/2018 verilecek muhtasar ile farklar karşılanacak. Bu süre içinde işten çıkanların durumu da tam bir keşmekeş olacak.

Durum yasalaştığında sonraki farkların nasıl ödeneceği konusunda açıklamalar mevcut.
Aradaki farklar yine personele ödenecek,muhtasar beyanından agi olarak düşüm yapılacak.
Ama yasanın neleşmesini ve yayınlanmasını bekliyoruz.
Bunuda neden bekletirler anlamış değilim.Yayınla bir tebliğ olsun bitsin.

Torba yasa dün Meclis Genel kurulunda kabul edildi. Agi farklarını kasım ayı bordrolarına dahil ederiz artık.
(Not:Henüz Resmi Gazetede yayımlanmadı)

Programların güncellenmesini de beklemek zorundayız.2 aylık birikmişi nasıl yapacaklar,o da ayrı bir konu

Valla ben uğraşmamak için tüm brütleri işverenle de görüşüp yükselttim. Kafam rahat

Arkadaşlar bugün kasım ayı muhtasarını yaptım fakat eylülden bu yana biriken agileri eklemeyi unuttum. Tamamını aralık ayı muhtasarında indirsem sorun olur mu acaba, yoksa kasıma düzeltme mi vermeliyim?

Arkadaşlar bugün kasım ayı muhtasarını yaptım fakat eylülden bu yana biriken agileri eklemeyi unuttum. Tamamını aralık ayı muhtasarında indirsem sorun olur mu acaba, yoksa kasıma düzeltme mi vermeliyim?

Maaş farklarını ödediniz mi ya da ne zaman ödediniz?

Selam.
aralık ayında yaparsanız personele eksik ödeme yapmak zorunda kalırsınız. neden derseniz agi+ek agi toplamı aralık ayında ki gelir vergisini geçemez diyor. düzeltme verirseniz daha iyi olur.

Arkadaşlar merhaba,
kafama birşey takıldı. Luca ek agi için bildirim yayınlamış. bldirimde derki; "ek ücretlerle birlikte 1.404,06 nın altında net ödemesi olduysa ek agi uygulanacaktır".
bunda bir yanlışlık yok mudur. işçi fazla mesai yaptı, yol parasını bordroya yansıttık derken tabiki bu tutarın altında ücret almadı. ama luca nın dediği gibi olunca da yasaya ters düşmüyor mu??
yorumlarınızı bekliyorum.

Maalesef düşmüyor. Maliye 1404,06 altında (ay içi giriş ve çıkış hariç) kaldı ise ek agi ödeneceğini açıkladı.

Her zaman ki gibi çalışanı aldatmaya yönelik işler yapıyorlar.
yol parasını bordrosu ile alanlar, çocuklu çalışanlar, son 3 ay fazla mesai yapanlar bu işin dışında kaldı
Tvlerde bangır bangır bağırıyorlar bu düzenlemeyi getirdik diye.
Gelde bunu çalışanlara anlat.