Askerlik Dolayısıyla İzin

10 aylık işçiyim askerlik muayenesi için izin istedim vermediler sonra gidersin dediler muayenenin tarihi geciyodu ben de gittim izin istedim vermedi yine ben de kendim gittim muayene oldum 2 gün işe gelmediğim için işten çıkarıldım ne yapabilirim??

Ynt: selam

2 günü askerlik işlemleri için geçirdiğinizi yazılı ispatlayabilir misiniz?

İşyeri gelmediğiniz günler için sizden yazılı savunma aldı mı?

Askerlik işlemleri için geçerli tarih aralığını yazılı olarak ispatlayabilir misiniz?

İşyerinizde kaç kişi çalışıyor ?

bir günü askerlikle ugraşmakla gecti bir günü de yol ile gecti yalan yok ben den yazılı savunma istedi ben de otobüs bileti bulamadım ve askerlik muayenesi sebebinden dolayı gelemedim yazdım işyerinde hepsi dahil 30 kişi çalışmaktadır

bi de bu işyerini şikayet edecem ben yeni çıkan kanuna göre bunlar belgesi olmayan cıraklar ve ustalar çalıştırıyolar

Siz şikayetinizde bulunun,
ayrıca ihbar tazminatınızın ödenmesi için de noterden ihtar gönderip,ödenmemesi durumunda hukuki işlemlere başlayacağınızı belirterek ihbar tazminatı talep edin.Öderse ne ala, ödemezse,iş mahkemesinde dava açabilirsiniz.

Benım gordüğüm kadarıyla bu tip davaları avukatlar çok seviyor. Çünkü İş Kanunundan haberdar olmayan işverenin kazanması İş mahkemesinde nerdeyse imkansız. Bir avukatla görüşün isterseniz

İyi Çalışmalar

Merhabalar arkadaşlar bende cihan. Aranıza yeni geldim daha yeni kayıt oldum foruma. Ekonomi ağırlık olmak üzere hemen hemen tüm konular üzerinde araştırmalar yapıyorum ve gündemi sürekli takip ediyorum. Foruma katkım olur güzel zamanlar geçiririz diye düşünüyorum.İyi ve keyifli forumlar dilerim herkese...