Asmmo Deneme Sınavı Soruları

slm asmmo odasının deneme sınavına giren varmı arkadaşlar maliyet muhasebesinden çıkan soruları paylaşalım lütfen ne çıktı çok merak ediyorum şimdiden teşekkürler herkese başaırlar

Meslek hukuku soruları; birliğin görevleri, etik ilkeler, sorumluluk kavramı, reklam yasağıyla haksız rekabet,odaların ve birliğin denetimi

Vergi hukuku soruları; GVK ya göre zirai kazanç sayılan haller ve gerçek usule tabi olma şartları, KDV ye göre vergiyi doğuran olay, kavramlar; kısmi tevkifat, swap, ivazsız intikal, mükerrer vergileme, bir de problem; iki işyerinde çalışan ücretli birinin alacak faizi, kar payı, mevduat faizi gelirleri de var, ödeyeceği vergi nedir şeklinde..

sadece vergi ve meslek hukuku sorularını bulabildim. maliyeti bende merak ediyorum

Maliyet sorusu 2 taneydi . 1- evre safha fifo yönteme göre. Bu arada sordukları soru yurdakul hocanın kitabında ki evre safha sorusuydu. 2007 / 2.dönem ç.s.s aynı zamanda. 2- sözel soruldu matematiksel yönteme göre denklem kurup enerji ve bakım ın dağatılacak rakamlarını bulunuz dediler dağıtım yaptırmayan bir soruydu. Hatırladığım kadarıyla yazıyım soruyu. Enerji bakıma % 10 bakım enerjiden % 30 faydalanmaktadır. Bakım ve enerjinin dağatılacak gider paylarını matematiksel yönteme göre hesaplayınız.

Maliyet sorusu 2 taneydi . 1- evre safha fifo yönteme göre. Bu arada sordukları soru yurdakul hocanın kitabında ki evre safha sorusuydu. 2007 / 2.dönem ç.s.s aynı zamanda. 2- sözel soruldu matematiksel yönteme göre denklem kurup enerji ve bakım ın dağatılacak rakamlarını bulunuz dediler dağıtım yaptırmayan bir soruydu. Hatırladığım kadarıyla yazıyım soruyu. Enerji bakıma % 10 bakım enerjiden % 30 faydalanmaktadır. Bakım ve enerjinin dağatılacak gider paylarını matematiksel yönteme göre hesaplayınız.

acaba sınavda da Ankara odasının sorduğu konulara uygun konulardan mı gelir? herkes safha maliyetten bekliyor çıkmasını demek ki Ankara odası da safha maliyetten bekliyormuş izlenimi veriyor

merhaba arkadaşım
başka soru varmıydı malıyetten 2 sorumu sordular ?
ayrıca diğer dersler hakkında da bilginiz varmı ?
inanın çok faydası oluyor
şimdiden teşekkür ederim

Bilmiyorum bana pek evre sorulur gibi gelmiyor. Tek soru 100 puan tarzı olabilir. Bayadır tek soru sorulmamış. Staja başlamayı ankara üni. Hazırlamaya başlamış. Baya sınav tarzı değişmiş. Yeterlilikte aynı mantıktan giderse 7 ders içinde pek kolay bir sınav olmayacak gibi. Kasım döneminde staja başlama sorularına bakmıştım. Kademeli ve sapma onlarda da vardı 1 ay sonra yeterliliktede soruldu. Şimdi bu döneme bakınca evre safha fifo-tam maliyet değişken maliyet katkı tipli gelir tablosu- birinci dağıtım. Bu 3 lü evre 50 puan olsa , maliyetler 30 olsa , birinci dağıtım 20 puan olur heralde.

çok teşekkur ederım

Bilmiyorum bana pek evre sorulur gibi gelmiyor. Tek soru 100 puan tarzı olabilir. Bayadır tek soru sorulmamış. Staja başlamayı ankara üni. Hazırlamaya başlamış. Baya sınav tarzı değişmiş. Yeterlilikte aynı mantıktan giderse 7 ders içinde pek kolay bir sınav olmayacak gibi. Kasım döneminde staja başlama sorularına bakmıştım. Kademeli ve sapma onlarda da vardı 1 ay sonra yeterliliktede soruldu. Şimdi bu döneme bakınca evre safha fifo-tam maliyet değişken maliyet katkı tipli gelir tablosu- birinci dağıtım. Bu 3 lü evre 50 puan olsa , maliyetler 30 olsa , birinci dağıtım 20 puan olur heralde.

[email protected] adresinde maliyet sorusu var deneme sınavı oradan bakabilirsiniz. Diğer derslere girmediğim için bilemiyorum ne sorduklarını. Arkadaşlarla istişare etme fırsatımız olmadı.

asmmo odasının maliyet muhasebesinden deneme sınavının cevabını da alabilir miyiz. teşekkkürler. herkese başaırlar

arkadaşlar asmmo nun sorularını neden bu kadar önemsiyorsunuz?geçmiş yıllarda yeterlilikle bir paralellik mi arzetti soruları?

bu ne panik ! .. bence dalga geçmişler .. bu kadar kolay olamaz :) ( maliyet muhasebesi için diyorum !!! )