Aylık İşgücü Çizelgesini Ne Zaman Vermeliyiz ?

yıllardır takip eden ayın ilk cuması girerim, hiç bir sorunla karşılaşmadım, konuyla ilgili işkur çalışanları dahil kimse net bir şey söyleyemiyor.

her ayın 5 'ine kadar çizelgeyi vermeye çalışıyorum.
ay sonu da çizelgeyi verdiğim oldu tabi.
şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.

Bunun ile ilgili net bir cevap yok ancak, Ssk bildirgelerinin onaylanmasının son günü, iş kur çizelgelerinin doldurulmasının da son günü kabul edilebilir.

Valla ben bazı firmaların iş-kur aylık iş gücü çizelgelerini 2011 Ocak - 2012 Eylül arası dönemi 2012 Kasım ayında girdim. Benden önceki arkadaş girmemiş. Sıkıntı olsa bizde olur...
Normalde iş-kurla da bu konuyu konuştum aylık iş gücü çizelgeleri takip eden ayın son gününe kadar girilmesi gerekiyor. İsteyen ocak ayını 28 şubat ta girsin sisteme. Sanki çok bakıyorlar...

İşkur sitesinden alıntı (işkur-İşveren-İşkur çizelgesi)

Aylık İşgücü Çizelgesini ne zaman vermeliyiz?

4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 3/b maddesinde "İşgücü piyasası verilerini, yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayınlamak, İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulunu oluşturmak ve Kurul çalışmalarını koordine etmek, işgücü arz ve talebinin belirlenmesine yönelik işgücü ihtiyaç analizlerini yapmak, yaptırmak." Kurumumuz görevleri arasında yer almaktadır."4904 sayılı kanunun 21 inci maddesine göre ise "Kurum tarafından, kamu ve özel kesim işyerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, belirtilen süre içinde bilgi verilmesi zorunludur."Bu madde gereğince Kurumumuz uygulamasında; işyerlerine ait ilgili ayın işgücü çizelgelerini (her ay olmak üzere) takip eden ayın sonuna kadar Kurumumuz internet sitesine girmeleri gerekmektedir.

Yeni başladığım şirkette 6 aydır verilmediğinde İŞKUR 7 iş günü içerisinde bildirmezsem ceza keseceğine dair yazı göndermişti. İsterse kesebiliyor anlaşılan...

bunu onlara okuduğumda telefonda sayfayı güncellemeyi unutmuşlar Normalde ilk haftası ikinci haftaya kadar idare ediyoruz dediler bana:)
İşkur sitesinden alıntı (işkur-İşveren-İşkur çizelgesi)

Aylık İşgücü Çizelgesini ne zaman vermeliyiz?

4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 3/b maddesinde "İşgücü piyasası verilerini, yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayınlamak, İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulunu oluşturmak ve Kurul çalışmalarını koordine etmek, işgücü arz ve talebinin belirlenmesine yönelik işgücü ihtiyaç analizlerini yapmak, yaptırmak." Kurumumuz görevleri arasında yer almaktadır."4904 sayılı kanunun 21 inci maddesine göre ise "Kurum tarafından, kamu ve özel kesim işyerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, belirtilen süre içinde bilgi verilmesi zorunludur."Bu madde gereğince Kurumumuz uygulamasında; işyerlerine ait ilgili ayın işgücü çizelgelerini (her ay olmak üzere) takip eden ayın sonuna kadar Kurumumuz internet sitesine girmeleri gerekmektedir.

:) Bence sayfayı değil, kendilerini güncellesinler.
Gitsinler bu verileri Sgk' dan alsınlar.İş olsun, torba dolsun...