Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine ve Primleri

Ynt: Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine ve Primleri

Herkese iyi çalışmalar;
50 ve üzeri işçi çalıştıran özel sektörde faaliyet gösteren kurumlar artık eksik gün formlarının bildirgeyi vermeden önce kuruma gönderme zorunluluğunun kalktığını anlıyorum. 07/2011 dönem eksik gün formunu bu ay vericekmiyiz kafama takılan soru bu yorumlarınızı bekliyorum. saygılar.

Ynt: Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine ve Primleri

Ben geçen ayki bildirgeleri yaptığımda sormuştum , kurum göndermeye gerek yok dedi ama ben son olarak haziran ayını da gönderdim. Artık göndermeyeceğim. Sizde bağlı olduğunuz kuruma bi sorun bence.

Kanunu ne kadar okusakda SSk nın tavrı vede cezaları yüzünden insan okuduğunada güvenemiyor.Bu yüzden bildiğimizi sorup ona cevap bekliyoruz.Teşekkür ederim.

Ben Haziran ayına ait form ve eki belgelerini de göndermeyip bu şekilde dilekçe verdim geçen ay.

.........
........

.......... İşyeri sicil numaralı firmamız .............A.Ş.?nin HAZİRAN/2011 ayına ait ve ilerleyen aylarda da 50 üzeri sigortalının çalışacağı aylara ait Ek-10 eksik gün bildirim formu ve eki belgeleri, 16/6/2011 tarihli ve 27966 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin (d) bendi ile Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 103 üncü maddesinin 16 ncı fıkrasındaki değişiklik uyarınca 25/02/2011 tarihinden geçerli olmak üzere verilmesine gerek bulunmadığının belirtilmesine istinaden kurumunuza verilmeyecektir.

Bilgilerinize arz ederiz.

Bu çok iyi oldu . Teşekkür ederim bende göndericem.Garanti olsun.

Tebliği okudum özel sektörü ilgilendiren tek yenilik e-bildirge şifresi ile ilgili... Zaten eksik gün nedeni ile ilgili olan olay daha önceden çıkmış idi. SGK her zaman yaptığı gibi mevzuattaki uygulamalar hk. durum tespiti yapmış. Çarşaf çarşaf bunları açıklamaya gerek yokki.