B Formu düzeltmesi ceza gelmiyor

• Konbuyu başlatan SMMM FATİH
  • Başlangıç tarihi
S

SMMM FATİH

Ziyaretçi
Merhaba,
B Formlarına düzeltme verdiğimiz zamanlar oldu fakat hiç birine usulsüzlük cezası tebliğ edilmedi. Sizler yapmış olduğunuz düzeltme işlemlerinde cezalarla karşılaştınız mı?

Ynt: B Formu düzeltmesi ceza gelmiyor

3 gün sonra vergi dairesinden kesiyorlar ve işyeri adresine postalıyorlar.İnternet üzerinden çıktı vermiyor sistem.!
İki kere geldi bu şekilde.

Mükellef arar sizi yakında, vergi dairesinden zarf geldi diye. :)

evet haklısın sayın zindan

B forumlarında kesinlikle ceza geliyor usulsuzluk cezası

Merhaba,
Bu formlara ceza kesilmeyeceğine dair iç genelge mevcut ben düzeltme verdim ceza da gelmedi. Ayrıca Bursa SMMM Odası BA-BS formları için düzenlenen usulsüzlük cezaların mahkemeye verdi ve kazandı. Bundan sonra ceza gelen arkadaşlar Bursa odası ile irtibata geçerse kesinlikle cezayı kaldırtır.

mahkeme sonuçlandımı dava ettiğini biliyorum ama mahkeme sonucu çıkmadı sanırım

.....
Elektronik ortamda verilme zorunluluğu getirilen bildirim veya formlara ilişkin olarak süresinden sonra düzeltme amacıyla verilen bildirim ve formların, belirlenen sürelerin sonundan itibaren 10 gün içinde verilmesi halinde özel usulsüzlük cezası kesilmez, takip eden 15 gün içinde verilmesi halinde ise kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezası 1/2 oranında uygulanır.
.....
İç genelge tarihi , sayısı vb... nedir? Kesilen usulsüzlükten kasıt hangi usulsüzlük, özel mi birinci derece mi? Ayrıca düzeltme verilen dönem hangisi?

İç genelge sayısını hatırlayamadım. Dönemi 2009/10

merhaba arkadaşlar bir mükellefimin böyle bir durumu oldu 1aylık tam gecikme diğer ayı 15gün geçmiş şekilde formalarını düzenleyip internet ortamında postaladık. konuyuda anlattım mükellefe formlardan ceza gelecek die. diğer beyannamelerini indirimlerden yararlanarak cezalı ödedi. form cezalarınıda ödemek istedi haliyle vergidairesine söylemiş bunlarıda ödeyim die. anlattığı şu bana garip garip baktılar yok böle bir ceza dediler. dedim gelecek 6 ay oldu hala bişey yok. bekliyoruz

2009/3 döneminde irsaliyesiz mal taşınmasından dolayı tutanak tutuldu, tutanağa ilişkin ceza hala ortada yok, bekliyoruz. Ama cezaya tabii mi? Tabi.