Ba-Bs Formu ve Sigorta Acentesi

sayın meslektaşlar...bas-bs formunun 2007 yılında verilmesi gereken zaman şubat ayının sonu mudur? ayrıca sigorta acentelerinde satılan poliçeleri bs-kimden sattıklarımıda(örnğ..isviçre sig.aviva sig..)ba- formuna mı yazmalıyım...?

Ynt: ba-bs formu ve sigorta acentesi

2007 dönemine ilişkin ?Form Ba? ve ?Form Bs? bildirimleri 05.09.2008 tarihine kadar verilebilecektir. 30-05-08 15:15

30.05.2008 tarih ve 34 Seri No.lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile 2007 dönemine ilişkin ?Form Ba? ve ?Form Bs? bildirimleri 05.09.2008 tarihine kadar verilebileceğine ilişkin açıklamalar yapılmıştır.

Ynt: Ba-Bs Formu ve Sigorta Acentesi

Ba / Bs lerde sigorta poliçeleri gösterilmiyor.

Nasıl sigorta poliçelerimi gösterilmiyor?
Sigorta şirketleri BA BS mi vermiyor?
Hangisi doğru? :'(

SİBEL ' Alıntı:
Sigorta şirketleri BA BS mi vermiyor?

Sigorta acenteleri ba/Bs veriyorlar.Sadece kestikleri poliçeleri, bs de göstermiyorlar, Ancak ba' yı alış faturaları için vermek zorundalar.Bs' de kesilen poliçeler gösterilmiyor, ancak Bs veriliyor.Boş dahi olsa.

Merhabalar

381 No.lu V.U.K. Genel Tebliği'nde "4.10. .........Diğer taraftan, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerini Form Bs ile bildirmelerine gerek bulunmamaktadır."

ifadesini Sigorta acentaları için de geçerli olduğu sonucunu cikaramaz mıyız?

Sayın Zindan acenta kuruluşunda bana verdiğiniz cevaplarla çok yardımcı oldunuz, sizin mesajlarınızı okudum boş vermek gerekiyor demişsiniz ben karar veremedim tekrar sormak istedim.

Cevaplarınız için simdiden tesekkür ederim.

SMMM
D.ALP

Orada Sigorta şirketlerinden kasıt AK SİGORTA, IŞIK SİGORTA, AXA SİGORTA gibi Sigorta şirketlerindir diye düşünüyorum.

Çünkü tebliğde Poliçe bilgilerini maliyeye bildirdikleri için bs vermelerine gerek yoktur gibi bir ifade var.Bu bildirimleride yukarıda saydığım sigorta şirketleri yapıyor, acentalar değil.

Bu nedenlerden dolayı; Ba/Bs formunu acentalar için verin derim.
Ba zaten mantık olarak vermek gerekir, Alış ve gider fatura bilgilerini beyan etmek için, Bs de ise boş verin.

Kolay gelsin.

Tamam tesekkur ederim.Vergi dairesine acentalik sözleşmesini götüreceğim oradan konu ile ilgili görüş alirsam burdan sizinle de paylaşırım.

İyi çalışmalar...

Tamam tesekkur ederim.Vergi dairesine acentalik sözleşmesini götüreceğim oradan konu ile ilgili görüş alirsam burdan sizinle de paylaşırım.

İyi çalışmalar...

Merhabalar, sonuç ne oldu şimdi sigorta poliçelerini bildirirken acentemizi mi yoksa sigorta şirketini mi yazmamız lazım...?