Bağkurluluk Durumu Aktif Vergi Mükellefiyeti Yok

sayın forum üyeleri değerli üstadlarım. babam 1979 yılında vergi mükellefi oluyor 1981 yılında bağkurlu oluyor. 1982 yılında vergi mükellefiyetini kapatıyor. bağkurluluğu bugüne dek devam etmiş ve 27.000 ytl borcu var babamın 1982 yılından bugüne dek vergi mükellefiyeti olmadığından bu borçlarını yapılandırabilir mi yaptığımız hesaplamada bağkurdan emekli olabiliyor. emekli olabilir mi
göstereceğiniz ilgi için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
saygılaırmla

bu konuya en net açıklamayı bağkur il müdürlüğü getirebilir çünki size birkaç evrak verecekler bu evrakları maliye sicil esnf odalarını dolaştıracaksınız ve bu bilgileri bilgisayar girecekler bilgisayardaki değerlendirmede hizmet süresi ve borcu ortaya çıkacak eğerki esnaf odalarından ve sicilden kayırlarını kapatmadı ise bir ümit var ama buralarada epey borcu birikmiş olabilir

bence vergi kaydınısın bitti tarih, bağkurdan silinmiş sayılıyorsunuz vede vergi bitiş tarihinde bağkur kaydınız silinmelidi diye düşünüyorum. gerekli işlemleri yapmamışsınız. o bakımdan

vergi dairesine onaylatılacak bir form vericekler aynı biçimde kayıtlı olduğunuz odayada onaylatılacak. ozaman o formu bağkura götürdüğünüzde benceki, bağkur kaydınızı silecekler diye düşünüyorum. ama %90 böyle olur kanaatındayım. kolay gelsin