fonradar

Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi

merhaba arkadaşlar benım bır sorum olackatı bır işletmede 06.04.2009 tarıhınde işe başladım 25.02.2010 kadar calıştım ve şu andan işletme benımle belırsız surelı iş sozleşmesı ımzalamk ıstıyor benım sworum bu sozleşmeyı ımzaldım takdır kıdem ve ıhbar tazmınat hakkım ölürmü?yanı 11 aylık calışma surem ımzadıgım takdır boşa mı gıtmış olcak yoksa bunun uzerındenmı devam eder teşekkurler

Ynt: Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi

pek bişey anlamadım
sonuçta yapılacak sözleşmeye işe giriş tarihiniz 06.04.2009 yazılmayacak mı
diyelim ki yazılmadı resmi olarak 06.04.2009 tarihinde girişiniz varsa sorun yoktur

soyle anlatayım 11 aydır calışıyorum normal olarak hıc bır şekılde sozleşme ımzalamdım sadece gırış imzası attım ama su anda bır sozleşmeden bahsedıyrlar ımzaladıgım tarıh ten ıtabbarıyle 1 yıl daha calıoştım kıdem ve ıhbar tazmınatım olurmu?

Hiç bir sorun olmaz sözleşmedeki işe giriş tarihine bak ilk girdiğin tarih olsun
sözleşme tarihi önemli değildir önemli olan işe giriş tarihidir sözleşme imzalanması zorunlu değildir zaten iş kanunu hükümleri geçerlidir
Sonuçta sözleşme imzalama tarihi önemli değil siz (eğer resmi olarak işe girdiğiniz tarih de aynı ise) 06.04.2009 dan itibaren 1 yıl dolması ile kıdem hakkınız dolmuş olur

Size imzalatacaklarını söylediğiniz sözleşme belirsiz süreli değil, BELİRLİ SÜRELİ sözleşmedir. Yani işten ayrılacağınız tarihin belli olduğu sözleşmedir. Genelde mevsimlik işlerde yapılır.

bulent249 ' Alıntı:
Size imzalatacaklarını söylediğiniz sözleşme belirsiz süreli değil, BELİRLİ SÜRELİ sözleşmedir. Yani işten ayrılacağınız tarihin belli olduğu sözleşmedir. Genelde mevsimlik işlerde yapılır.

Belirsiz süreli olduğu yazılmış.

bulent249 ' Alıntı:

Bu kanıya nasıl vardınız. Ben mi atladım bir şey?

Zaten işe girerken çalışma koşullarını, ücreti vs. içeren bir sözleşme yapılması zorunludur. İşin süresi belirtilmemişse yapılan bu sözleşme belirsiz süreli sözleşmedir. İmzalamakta sakınca yoktur, geçmiş haklarınızı kaybetmezsiniz.

çalıştığım yerle belirli süreli iş sözleşmesi imzaladım. sözleşme 2 yıllık tı ve devamlılık belirten bir madde yoktu. süresi doldu. ama sözleşme bende değil ve bende nüshası yok. ayrılmak istiyorum ama sözleşmeyi elde olmayınca illa patronun çıkarması gerekiyor galiba.

Bir fikir verebilirmisiniz.