Beyanname Düzenleme Programı

tugba_cag

Katkı Sunan Üye
Öncelikle herkese iyi haftalar arkadaşlar... Bilgisayarıma windows yeniden kurulduğu için bdp yi indirdim ve kurdum. Fakat simgeyi tıkladığımda program penceresi açılmıyor. Program penceresinden öceki dos tabanlı siyah pencere direk kendiliğinden kapanıyor. Engellemelerin hepsini kaldırdım ama düzeltemedim. Daha öncede bir kaç sefer bu şekilde yapmıştım kurulumu hiçbir sorun çkmamıştı. Fikri olan arkadaşlar fikirlerini benimle paylaşırlarsa sevinirim. İyi çalışmalar...

bdp ne?
nerden indiriliyor?
windows un sürümü ne?
bilgisayarınızda güvenlik duvarı var mı?

Merhaba,
Sayın Güneş, BDP (Beyanname Düzenleme Proğramı) maliyenin hazırladığı beyannameleri düzenlediğimiz proğram. e-Beyanname sitesi olan https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/index.html adresinde gerekli proğramlar bölümünden indirebilirsin.

Sayın Tuğba Çağ, daha önce bizdeki bilgisayarlardan birindede olmuştu. Bilgiişlem elemanlarının açıklaması "Java Web Start" proğramının mevcut windows sürümünde düzgün çalışmaması şeklinde olmuştu. Sizin durumun aksine bizde windows'u yeniden yükleyince düzelmişti.

Sevgili Ogün bey ve Tamer bey, öncelikle ilginiz için teşekkürler. Tamer Bey'in de söylediği gibi bdp=beyanname düzenleme programı :) Bilgisayarımda güvenlik duvarı şu an etkin değil Ogün bey. Ve aynı zamanda windows xp home yüklü. Ben bu işin içinden çıkamadım sanırım profesyonel yardım almam gerekecek...

basit olabilir ama şunu sorucam bdp için java desteği kurdunuz mu?

indirmek için gerekli link
açıklaması

Kod:
JRE (JAVA RUNTIME ENVIRONMENT)

Beyanname Düzenleme Programı'nın çalışabilmesi için gerekli olan ve sadece bir kere kurulacak olan bu programı aşağıdaki bağlantıdan indirip kurabilirsiniz.

ilgili site linki

bi bilgisayarcıyı daha ekmeğinden ettik :lol: