Beyanname Özel Onay Verdikten Sonra Uzama Geldi Ne Yapmalıyım ?

3 temmuzda veremedigim beyani 4 temmuz sabah özel onay ile verdim sonrasında uzama geldi 5 temmuz a kadar şimdi ne yapmalıyım

5 Temmuz tarihine uzama şartı var. Teknik neden ile verilemediğinin tevsik edici belge ile birlikte ayrıca özel onay ile verildiğini vergi dairesine dilekçe ekinde verebilirsiniz. Sonrası daireye kalmış.....

5 Temmuz tarihine uzama şartı var. Teknik neden ile verilemediğinin tevsik edici belge ile birlikte ayrıca özel onay ile verildiğini vergi dairesine dilekçe ekinde verebilirsiniz. Sonrası daireye kalmış.....
Cevabınız ıçin teşekkürler
Tevsik edici belge dediginiz uzama kararı ve özel onayla yollamıs oldugum beyanname sanırım

Yanlışınız var beyannameleri özel onay olmadan gönderebiliyoruz şu an.Yalnız benim sorum şu olacak sabah özel onayla gönderdiğim ve cezalı tahakkuk eden beyannameler konusunda nasıl bir yol izleyecebileceğimiz.

Yanlışınız var beyannameleri özel onay olmadan gönderebiliyoruz şu an.Yalnız benim sorum şu olacak sabah özel onayla gönderdiğim ve cezalı tahakkuk eden beyannameler konusunda nasıl bir yol izleyecebileceğimiz.
Malesef sabah normal onay ile gitmiyordu
Özel onay yapmak zorunda kaldık

Aynen.Benim sorunum da bu zaten.Sabah gönderdiğimiz cezalı tahakkuklar ne olacak?Bilgisi olan var mı arkadaşlar bu konuda
Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun.Ne yazık ki dün,çok kötü bir gündü ve gördük ki,bu sistemle artık gitmiyor.Ama şimdi keşkeleri bir kenara bırakıp çözüme odaklanırsak;
tevsik edici belgelerden kasıtları şudur.(geçmişte yaşanan örnekleri de baz alırsak en azından benim anladığım)
Beyanları sisteme yükleriz,ancak sistem yoğunluğundan beyanlar bir türlü onaylanmaz,böyle durumda da beyanın sisteme atıldığını gösterir ekranın (tabiki saat'de görünecek şekilde) ekran görüntüsünü alırız.Aslında istedikleri belge bu.Ancak,dün sisteme beyanlar dahi yüklenemedi,sisteme bile bağlanılamadı,ekranlar hata verdi.Bu durumda hangi tevsik edici belgelerden bahsediyorlar tabiki anlamak güç.Ben böyle durumlarda şöyle yapıyorum.Diyelim sayfaya giremedik,sayfada "error,service unavailable veya teknik aksaklık sonra deneyin" benzeri uyarılar geliyorsa sağ alttaki saat görünecek şekilde komple ekranın görüntüsü alıyorum.Yani ,şu saatte bile sistemin çalışmıyor diyebilmem lazım.
Velhasıl şu anda ne yapacaklarını hiç bilemiyoruz sadece tahmin yürütebiliriz.Tahminim de şu;tevsik edici belgeye vs.hiç bakmayacaklar tüm beyanları istisnasız 5 temmuza uzatacaklar, 5 temmuza kadar yapılan her onayı bilâistisna kabul edeceklerdir.ve buna bağlı olarak düzenlenen ceza veya gecikme faizlerini (sizin asıl sorunuza geldik) sileceklerdir.
Son tahlilde size tavsiyem şu olabilir.
İnteraktiften bir dilekçe yazıp,"uzama açıklanmadan önce beyanın özel onay verilerek onaylandığını,buna mukabil ceza düzenlendiğini,yapılan uzama duyurusunun beyanın onaylanması sonrasında yapıldığından kesilen cezanın iptal edilmesini" şeklinde bir talepte bulunmanızdır.
Bunun dışında bana göre yapacağınız pek başka birşey de yok.

Merhabalar. 2022 Kurumlar vergisinde gelir tablosu dönem karı ile Kurumlar vergisinde ufak bir fark var. Kıyas yaptığım ve 7440 satıra rakam yazdığım bir mükellefti. Şimdi düzeltme vermeye çalışıyorum normalde vergi kaybı yok sadece damga çıkması lazım ancak 9331 kod ile veremezsin gibi bir hata veriyor. Başına gelen oldumu.?