Bölge çalışma Numara vermiyor ss kda vermiyor_Acil

mcakar19

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar lütfen bilen duyan yapan uygulayan vars biri bana cvp versin.

01/08/09 tarihli işyerini açtık ssk işyeri dosya no ve e-bild. şifres aldık.

Bölge çalş. ise numara vermiyor. ssk dan alaksın diyor. sskya gidiyoruz. biz ssk işyeri numarası dışında numara vermiyoruz diyor. doğrusunu uygulamada yapan varsa lütfen cvp. yazsın.

tşk ederim.

Ynt: Bölge çalışma Numara vermiyor ss kda vermiyor_Acil

konu ile ilgil ibilgisi olan yokmu arkadaşlar.

sgk nın veridği işyeri sicil numarasınımı bölg. çalş. nosunu olarak kullanacağız acaba ?

Bu arada nakillerde de çıkış bildirimi vermemiz gerekiyormu ?

tşk ederim.

Arkadaşım,1.8.2009 dan itibaren bölge çalışmayla,çalışma bakanlığıyla,işkurla hiç biryerle ilgin yok.
Sadece sgk ya işe girişi,aylık prim bildirgesini,işten çıkış bildirimini,eksik gün varsa onları takip edeceksiniz.Başka hiçbir kurumla işiniz yoktur.Diğer kurumlar verileri SGK dan kendileri temin edecek.

peki serpil hanım benim 3 adet işyerim var daha önce açılmış sgk ve işkura kayıtlı ancak bölge çalışmaya bildirilmemiş bunların durumu ne olacak?bir bilginiz var mıdır?

Aynı durumda bendede 2 şirket var.Bölge çalışma işyeri no.ları yok.Ben henüz beklemedeyim.Sorun benden kaynaklanmıyor.Bana geldiklerinde işyeri noları yoktu.
İşverenleri bilgilendirdim.bekliyorum.Mutlaka bu durumda olanlarla ilgili bir açıklama getirilecektir.
Açıklama yapılınca ,bizde istenenleri yapacaz.
bu eksiklik ,SGK da prim bildirgelerini vermeye engel değildir zaten.

serpil hanım doğrudur ancak işten çıkış verdiğimizde sorun yaşamayacakmıyız?ayrıca sgkya iab verirken bölge çalışma numarası girmek zorundamıyız bir bilginiz varmıdır?

şimdi istanbul bölge çalışmadan bir beyle görüştüm eski şirketler için hala dosya numarası verdiklerini belirtti ve ceza işlemi uygulanacağını beyan etti.. sanırım cezayı öylede böylede ödeyeceğiz

serpil hn tşk ederim.

ancak sgk sitesinde işe giriş yaparken Bölge çalş. dosya no istiyor oraya ne yazcaz Aslında benim ASıl sorunum o

Eski işyerleri için bir an önce bölge çalışmadan no alın. İşçi giriş/çıkışı yapılırken bölge no sorulmaktadır ve girilmemesi durumunda ipc maruz kalırsınız.

bölge çalışmada aynı ssk işyeri numarasını kullansa olmaz hatta aslında hepsinde ortak olarak vergi numarası kullansa hiiiiç olmaz olamaz :mad: :mad: ::) ;D ;D ;D

Merhabalar, Bizde bugün yeni bir şube açtık ve sgk'dan bölge çalışmadan dosya numarası alınması gerekiyor dediler, bölge çalışmayı arıyorum ama malum telefonları sürekli meşkul, 01 Ağustos'dan itibaren bölge çalışmadan dosya numarası alan var mı? yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler..

arkadaşlar mrb.

Kendi soruma kendim yanıt verebilirm artık :) bölg. çalş. tanıdık birini bularak ulaştım :) yeni açılan işyerlerinde sgk da işyeri no alınca sgk ankara ya orasıda işyerini bağlı old. il bölg. çalş. Dosya numarasını gönderiyormuş. İl bölg. çalışmada bize posta yolu ile numaramızı tebliğ edecekmiş.

Ama bugün görüştüğüm SGK yetkilisi eskisi gibi dilekçe ile numara almak için Bölge çalışmaya müracaat edilmesi gerektiğini söyledi.. Artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.. SGK farklı Bölge çalışma farklı şey söylüyor..

Kanun çıkar 6 ay sonra yürürlüğü girecek yazar 6 ay boş boş otururlar ve yürürlüğe girdikten sonra "biz neyi nasıl yapacağız" derlerse böyle olur.

Az önce hem bölge çalışma hemde tekrar sgk ile görüştüm, 01 Ağustos'dan itibaren açılan yerler için bölge çalışma dosya numarası vermiyor, sgk'dan aldığım bilgi ise bildirgelerde bölge çalışma dosya numarası olarak işyeri sicil numarasının yazılacağı doğrultuda.. ben bu şekilde işlem yapıcam inşallah bir problem çıkmaz. Herkese kolay gelsin..

Neden böyle oluyor yurdumda anlamak mümkün değil. Kurumların birbirinden haberi yok çoğu zaman. Bilgi almak için aradığınızda, ya da kuruma başvurduğunuzda çoğu memur bilgilendirmeyi sanki lütufmuş gibi hissettiriyor. Bizim için varolanlar bizi sıkıntılarımızla başbaşa bırakıyor. Neden adam akıllı bir sistem oturtulamıyor şu ülkede yıllardan beri anlamak zor.

hamdilevent ' Alıntı:
bölge çalışmada aynı ssk işyeri numarasını kullansa olmaz hatta aslında hepsinde ortak olarak vergi numarası kullansa hiiiiç olmaz olamaz :mad: :mad: ::) ;D ;D ;D
öyle birsey yapılırsa ayıp olur valla

mcakar19 ' Alıntı:
arkadaşlar mrb.

Kendi soruma kendim yanıt verebilirm artık :) bölg. çalş. tanıdık birini bularak ulaştım :) yeni açılan işyerlerinde sgk da işyeri no alınca sgk ankara ya orasıda işyerini bağlı old. il bölg. çalş. Dosya numarasını gönderiyormuş. İl bölg. çalışmada bize posta yolu ile numaramızı tebliğ edecekmiş.

hocam 1 aylık süre zarfında gelmezse bu açılışlarımızın bölg. çal. numaraları ne yapıcaz? girişler elde patlarsa birde onlarla uğraşmayalım:S

SGK'dan aldığınız dosya numarası, Bölge çalışma dosya numarası olarak kullanılacak..