Eski bölge calısma numaraları ve yeni sgk numaraları

FATİH PESEN

Katkı Sunan Üye
Selamlar meslektaslar, ocak 2011 den itibaren çalışma bakanlığının sitesindede belirtildiği üzere "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21/01/2011 tarih, 1451 sayılı genelgesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu?nca tescil edilen işyerlerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğü?nce Dosya Numaraları verilmeyecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen İşyeri Numarası esas alınacaktır." artık işyeri bölge calısma numaraları verilmiyor, yeni işyerleri için işçi giris ve cıkıslarda bölge calısma numaraları yerine sgk numaranızı yazacaksınız diyorlar.

21/01/2011 tarihinden önce alınmış olan işyeri bölge calısma numaralarını işçi giriş ve çıkışlarını yaparken sgk numaraları ile değiştirdiniz mi ?

Ynt: eski bölge calısma numaraları ve yeni sgk numaraları

FATİH PESEN ' Alıntı:
Selamlar meslektaslar, ocak 2011 den itibaren çalışma bakanlığının sitesindede belirtildiği üzere "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21/01/2011 tarih, 1451 sayılı genelgesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu?nca tescil edilen işyerlerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğü?nce Dosya Numaraları verilmeyecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen İşyeri Numarası esas alınacaktır." artık işyeri bölge calısma numaraları verilmiyor, yeni işyerleri için işçi giris ve cıkıslarda bölge calısma numaraları yerine sgk numaranızı yazacaksınız diyorlar.

21/01/2011 tarihinden önce alınmış olan işyeri bölge calısma numaralarını işçi giriş ve çıkışlarını yaparken sgk numaraları ile değiştirdiniz mi ?

İşe girişlerde herhangi bir şey yazmasanızda onaylıyor gerek varmı yazmaya ?

Ynt: Eski bölge calısma numaraları ve yeni sgk numaraları

Biz işyeri numaralarını yazmadık, yeni bir düzenleme genelge vs. bekliyorduk, ancak sistemden o bölümüde (Bölge çalışma numarası girme yerini) kaldırmışlar.Eski numaralar kaldı hep.

ZİNDAN ' Alıntı:
Biz işyeri numaralarını yazmadık, yeni bir düzenleme genelge vs. bekliyorduk, ancak sistemden o bölümüde (Bölge çalışma numarası girme yerini) kaldırmışlar.Eski numaralar kaldı hep.

Eminmisiniz işe giriş yaparken ben hala bölge çalışma numarasını görüyorum çıktıda veriyor. Geçerliliği yok ama neden hala kaldırmıyorlar anlamış değilim. Gereksiz kuru kalabalık

E-Bildirge kısmından Ç.Bakanlığı Dosya Numarası giriş kısmı vardı, orayı kaldırmışlar.Yoksa eski firmalarınişe girişlerinde çıkıyor hemde eski numalar.Ancak yeni kurulan firmalarınkiler de boş çıkıyor diye biliyorum.

ZİNDAN ' Alıntı:
E-Bildirge kısmından Ç.Bakanlığı Dosya Numarası giriş kısmı vardı, orayı kaldırmışlar.Yoksa eski firmalarınişe girişlerinde çıkıyor hemde eski numalar.Ancak yeni kurulan firmalarınkiler de boş çıkıyor diye biliyorum.
Dediginiz gibi e bildirgeden kaldırıldı.. ise giris cıkıs da var, ben eskiden bölge no aldıklarımı degistirmedim, yeni sgk dosyalarında ise işyeri nosunu giriyorum. Yeni bir teblig vs cıkana kadar böyle gidecek sanırım

Bence girmeyin dosya numarası kaldırıldı çünkü

NİSANLI ' Alıntı:

bencedee girmesinler, ben girmiyorum mesela, sonra maazallah başkaları giriyor siz niye girmiyorsunuz diye ceza kesip göndermesinler bi de onun için ceza yemeyelim :D

NİSANLI ' Alıntı:
İst Bolge Calisma Mud nu aradim yeni isyerlerinde SGK isyeri numaranizi gireceksiniz, eskiler simdilik oldugu gibi duracakmis.
Ne zaman kaldirildi ben mi gormedim ?