!!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

• Konbuyu başlatan konsilyer
  • Başlangıç tarihi
Merhaba,

Ben Nur Arslan, 2000 yılında SMMM Belgemi aldım ve aynı yıl 9.ayda büromu açtım. Ben de büro açmadan önce gitar çalıyor, soft pastelle resim yapıyor, karamsarlıklarımda manzum yazı ve şiirler yazıyordum.Şimdi bunları yapamıyorum. Yaşamımızdaki yoğunluklar arttıkça kendimize daha az vakit ayırıyoruz nedense...
Psikolojik ağırlıklı, insan üstüne yazılmış kitapları okumaktan hoşlanıyorum. Bazen bir ilham geliyor yerdeki gazete kağıdını bile okurum çaktırmadan....
Arkeolojiye merakım uzun zamandır var ama ilgi boyutunda sadece... Gezmek, görmek, insan tanımak, iletişim kurmak kişisel değerlerim arasında... Her konuda araştırma yaparım.. Bazen abartıyorum bunu hafiyelik sıfatıyla karşılaşıyorum tabii sevdiklerim tarafından...

Hayatımdaki en önem verdiğim değerler; meslek, aile kavramı, sorumluluk, paylaşım, dürüstlük, sevgi ve saygı...
Hayatımdaki en anlamlı şeyler de; eşim ve 2 yaşındaki kızım. İkisini de çok seviyorum..
Çocukları çok seviyorum. Kumsalı, Kapalı Çarşıyı, İstanbul'u çok seviyorum.
Sevmediğim şeyler; stress, yalancı insanlar, dedikodu ve ikiyüzlülük.
Hayatımızda bir hedef, bir amaç edindiğimiz sürece başarıya ulaşılabileceğine inanıyorum.
Ve hayatımıza önem sırasına göre sığdırabileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Boş büyük bir kavanoza, önce büyük taşları koyun,başka bir şey koyamacağınızı düşünmeyin...daha çok şey sığdırabilirsiniz, çakıl taşlarını, kum ve suyu da eklerseniz...Ama sakın kumu çakılı suyu önce koymayın büyük taşlar açıkta kalır.....
Neyse daha yazacak çok şey var ama....
Sevgili konsilyer, önayak olduğun için sağol....
Ben de alomaliyeyi çok seviyorum. Bize daha çok şey katacağına inanıyorum. Sadece mesleğe ait şeyler değil benim buradan aldıklarım, hayata dair çok şey var burada.
Sevgili konsilyer, hani sen biryerlerde "ortak kültür" den bahsediyordun ya her geçen gün daha iyi anlıyorum bu sözü....
Herkese selamlar,

Merhaba,

Ben Saniye Karakaş. İstanbul da yaşıyorum. Bütün çocuklar gibi; benimde dünyalar güzeli 2 oğlum var ve onları çok çok seviyorum. İş hayatına bankacılıkla başlamama karşın, şu anda bir metal firmasında Mali ve İdari İşler Müdürü olarak çalışıyorum. Ve işimi çok seviyorum.

İş hayatında başarılı olmanın, kişinin yaptığı işi sevmekle başladığına inanıyorum.

Alomaliye ninde iş hayatımız içerisinde çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Kişiyi araştırmaya sevk ettiği düşüncesindeyim.

Saygılarımla,

Tüm değerli arakadaşlara iyi çalışmalar dilerim.

merhabalar özellikle bu konuya önayak olduğu için konsilyere teşekkür ederim.adım atay dalgın aydın kuşadasındayım mesleğe takriben 20 evvel sm olarak başladım. mesleğe hala ilk günkü gibi aşığım.kendi adıma bir ofis işletmekteyim. kitap okumaya,gezi yapmaya ve hayatı dolu dolu yaşamayı severim.herkese başarılar dilerim :( :D :eek:

Merhabalar,
Bende söze,sayın konsilyere böyle bir olaya önayak olduğu için teşekkür ederek başlamak istiyorum kendimi tanıtmaya.
01.01.2005 tarihinden itibaren şahsım adına faaliyet gösteren bir büroya sahip SM Fatih Başdemir'im.Bu mesleği gerçekten severek,zevk alarak yapıyorum.Ve Alomaliye forum sayfasında benim gibi düşünen insanları görmüş olmak sabrımı,heyecanımı ve sevgimi dahada arttırmış bulunuyor.
bu yol uzun ve meşakkatli bir yol.Bu yolda herkese sabır ve başarı diliyorum yeri gelmişken.4 yıllık stajyer hayatım ve diğer muhasebe bürosu elemanı olarak çalıştığım yıllar itibariyle bu forum sayfasıyla tanıştığım günden itibaren şöyle bir geriye dönüp bakınca nekadar da boş bir meslek hayatı geçirmiş olduğumu gördüm malesef.Gerçektende aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.
Bu zorlu yolda Bana destek çıkan Foruma ve benim gibi kendini çömez gören herkese bıkmadan usanmadan yardımlarını esirgemeyen değerli Üstadlarımıza,değerli meslek mensubu arkadaşlarıma buradan çok teşekkür etmek istiyorum müsadenizle.İyiki buradasınız.
Her yeni insan,yeni bir dünyadır sloganıyla lütfen buyrun tanışmaya devam edelim.

Selam!
Ben Janet.
İstanbul'dayım.
15 yıldır mesleğin içindeyim. Ve hala seviyorum.
Şu anda özel bir şirkette mali ve idari işler müdürü olarak çalışmaktayım.
Bu forum sayesinde yeni şeyler öğreniyorum, bilip unuttuğum şeyleri hatırlıyorum, bildiğim şeyleri de güncel tutuyorum. Ayrıca kişilik olarak paylaşımı seviyorum ve alomaliye de bunu sağlıyor. Başarılı bir çalışma.

psikoloji içerikli film ve kitaplar ilgi alanımdadır.
Güzel yerlerde yürüyüşü çok severim.
Aile kavramı benim için çok önemlidir.
Dürüstlüğü severim. (Her ne kadar ortalıkta "avukat ve muhasebecilere güven olmaz" sözü yoğun dolaşıyor olsa bile)
Günde asgari bir saat yalnız kalıp kendimi, gün içinde yaptıklarımı analiz etmeye önem veririm.
Hayat zor bir tırmanıştır belki ama, zor şeyleri sevdiğimden olsa gerek
Hayatı çok seviyorum.
Bütün üyelere başarılar diliyorum.

Hayat Hikayesi

Benim de herkes gibi bir hayat hikayem var.
1995 yılında 17 yaşında liseden mezun oldum(Çayeli Lisesi).1999 yılında 21 yaşında üniversiteden mezun oldum(İ.Ü.İktisat F/B).Aynı yıl SMMM stajı amacıyla çalışmaya başladım(gözetim ve denetim altında).Çalışmanın, hele hele para kazanmanın ne kadar zor olduğunu herkes gibi ben de farkettim.(Stajı başlatma sınavına, hafife aldığımdan olacak 3 kez girdim.)2003 yılındaki m.yeterlilik sınavında 5 dersten direkt geçtim.Aynı yıl 6 ay askerlikten sonra geri kalan 2 dersi de verdim.(Denetim ve Meslek Hukuku).Bütün bunları herhangibir kursa gitmeden üstadın ve kendi çabalarımla hallettim.
"Fatura"nın ne olduğunu stajyer olarak çalışırken öğrendim.Çünkü ticari bir geçmişim yoktu.Zaten üniversitede bunlar ayrıntılı öğretilmiyordu.2004 yılında İSMMMO dan ruhsatımı aldım.(Odamızın düzenlemiş olduğu seminerleri herkese tavsiye ediyorum.)1/4/2004 tarihi itibariyle serbest meslek faaliyetime başladım.
Ekonomik gelişmesini tamamlayamamış kalkınmakta olan bir ülkede gerekli kanunların ve alt yapının oturmadığını hepimiz yaşayarak görüyoruz.Hemen hemen hergün değişen uygulamaları takip edip
hayata geçirmek; hele hele İstanbul gibi bir metropolde meslek icra etmenin sıkıntısını ben şahsen yaşıyorum.(Ne demiş şair beni bu havalar mahvetti.Ben de diyorum ki beni bu İstanbul mahvetti.)
alomaliye.com un sayesinde meslekle ilgili bilgisini ve belgesini üşenmeden herkesle paylaşan güzel insanların var olduğuna şahit oluyorum.Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum.
Mesleğe yeni başlayan ve başlayacak arkadaşlara nacizane tavsiyem dürüstlükten taviz vermeden mesleğin itibarını artıracak çabalara ve faaliyetlere imza atmalarıdır...

Merhaba
Ben R.Sema Sinangil 25 sene meslekte çalıştıktan sonra emekli olacağıma yakın ( emekli olunca büro açabilmek için) sınavlara girip SMMM oldum.2003 yılında da bir SM arkadaşımla ortak büro açtık.
boş ver SMMM olma 65 yaşına kadar burada çalışabilirsin gel gitme diyenlere şimdi hak veriyorum. Sınavla belge sahibi olanların çektiği sıkıntıları bende çektim.Onlara bu yüzden hak veriyorum.Harcanan paralar kadar getirisi yok.(Mali müşavirler 8-10 sene önce maddi olarak daha iyilermiş)
Tıp fakültesinde okumanın maddi külfeti çok ama doktor olunduğunda harcadıklarını fazlasıyla yerine koyabiliyorlar.Bizlerinde ruhsat sahibi olabilmemiz için harcadığımız paralar ve hala çıkan kanunları vb lerini takip etmek için harcadıklarımız kazançlarımızın yarısından fazlasını götürüyor
KISACA BAĞIMLI ÇALIŞMAK MADDİ AÇIDAN ÇOK DAHA İYİ
TEK BİR ŞİRKETTEN AYDA NET 5-7 MİLYAR KAZANMAK VARKEN...OKUYACAĞIMIZ KANUNLARI VB., PARALI WEB SİTELERİNİN BEDELLERİNİ DE ÇALIŞTIĞIMIZ ŞİRKET ÖDEDİKTEN SONRA...
Kıbrısta yaşayan 32 yaşında bir oğlum var
Sizleri tanıdığıma memnunum

Herkese Merhaba,
1962 yılında "Adana" doğumluyum, İstanbul'un Anadolu Yakasında ikamet edip, Avrupa yakasında çalışanlardanım. Evliyim, 15 yaşında (kendine sorarsanız 16 yaşında :wink: ) bir oğlum ve 10 yaşında bir kızım ve 15 aylık Çiçek isimli bir kedim var. İnsanları, daha doğrusu tüm canlıları çok severim.

1985 yılında başladığım çalışma hayatıma ve (belkide tekdüze olmadığından, bir meslekdaşın ak dediğine diğerinin kara demesinden olsa gerek) severek yaptığım mesleğime halen özel bir şirkette devam ediyorum. Bende Sayın Sinangil gibi düşünerek 2002 yılında SMMM belgemi aldım.

Kişisel olarak bardağın dolu tarafını gören veya görmeye çalışanlardanım. Aksi takdirde bu hayatın çekilmez olacağını düşünüyorum. Olayları olduğu anda yaşarım ve biter. Olaydan az sonra her şey bitmiş olur. Mutlu olmak için sizlerede tavsiye ediyorum.

Boş zamanlarımda (belki farkındasınız) genellikle internette mevzuat takibi yapıyorum. Kendini yetersiz gören bilgisini çoğaltmak isteyen tüm meslekdaşlarıma tavsiye ediyorum. Hafta sonlarını ailemle geçiririm ve her fırsatta şehrin gürültülü ortamından kaçmaya çalışırız. Hafta sonları ararsanız büyük olasılıkla ailece bir ormanda bulabilirsiniz.

Bu forumu ve istisnasız tüm katılımcıları çok seviyorum.

herkese slm........

ben 1981 kırşehir doğumluyum meslek hayatıma 1998 yılında başladım sm stajı yapmaktayım. diğer yandan G.ÜNİV. mes. yük. okulu işletme bölümünde okumakyatım. Benim büyüklerim bir isteğim olacak.

bir merkez belirlensin toplanma merkezi. birde tarih. ve tabiki mekan.
toplanalım. Kişiler birbirini daha yakından tanısın yeni dostluklar edinelim.
tabiki bu organizasyon için bir fon oluşturulmalı organizasyona katılmak isteyenler bu fona kişi başı düşen masrafların kaşılığı olan bedeli yatırmalı.

benim böyle bir düşüncem var umarım bu org. büyüklerim önderlik ederler. simdien herkese slm eder. hayırlı işler dilerim.

ben selçuk bostancı.23/11/1980 bilecik/gölpazarı doğumluyum.
1999-2004 yılları arasında selçuk üniversitesi i.i.b.f. işletme blümünde okudum. 2004 kasım smmm staja başlama sınavını kazandım ve
ocak-2005'te bir şirkette ymm denetiminde staja başladım.
aslında muhasebeyi okul hayatındayken pek sevmiyordum.fekat smmm ve mm tanıdıklarımın bu güzide mesleği methetmelerine istinaden kariyer kararımı bu meslekten yana verdim. şu anda çok fazla hastası olmasamda yawaş yawaş alışıyorum ve sevmeye başlıyorum.
inşallah mesleğimiz şu andaki seviyesinden daha yukarılara ve yarıştığımız dünyadaki gelişmiş muassır olduğumuz ülkeler seviyesine çıkar.
bu konuda siz değerli üstadlarımıza ve biz yeni başlayan arkadaşlarımıza çok işler düştüğüne inanıyorum.
ayrıca alomaliye'nin bu konuda bütün mesleki camiaya muazzam faydalar sağladığıda aşikardır ve takdire şayandır.
teşekkür eder saygılar sunarım.

celal elibüyük
1969 istanbul doğumluyum.
istanbul ü.iktisat mezunuyum.
bağımsız olarak calışmaktayım.
sümeyra adında 5 yaşında tarık emir adında 2 yaşında bir oğlum var.
istanbul sarıyerde ikamet etmekteyim.
vergi ile ilgili yayınları düzenli şekilde takip ederim.okumaktan büyük bir heycan duyarım.daha önceki alomaliye forumuna daha fazla katılıyordum.
inşallah zaman buldukca bende forumdaki yerimi almaya çalışacağım.

tel:0532 406 80 86

hepinize uzun sağlıklı mutlu meslekle içiçe bir ömür ALLAHtan diliyorum.

celal elibüyük
smmm-ist

Merhaba,

Sn. Güneş'e teşekkürler..

Öyle ya, çok kişi simge kullanıyor. Kimse kimseyi tanıyamıyor bu yüzden..

1947 doğumluyum. Yani 58 bitmek üzere.. Ama, 38 iken bu kadar faal değildim galiba..

İki kızım, bir torunum var. Ne yazık, kızlarımdan hiç birini mesleğe yöneltemedim. (Miras işini çözemeyenlerdenim yani) Biri tıp doktoru oldu, diğeri Diş Hekimliği Fak. 3. sınıfında..

1969 İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunuyum. Ama oraya gelene kadar çok dolaştım. İlk okul İskenderun'da başladı, Adana'da devam, Erzincan'da bitti. Orta okul tümüyle Erzincan.. Lise, Konya'da başlayıp, İstanbul'dan geçerek Ankara'da bitti. Başlayıp aynı yerde bitirdiğim iki okul ortaokul ve fakülte.. E anlaşılıyor herhalde, baba memur..

Mesleğe Ankara'da 1971 yılında büro açarak başladım.. Başlayış o başlayış.. Halen devam..

Vayy, 34 yıl bitmiş bile..

İnandığım bir şey var, meslek sevilmeden yapılamaz. Sevmeden yapanlar, işi ticarete dökenlerdir. Bunun da neler doğurduğunu hep birlikte görüyoruz.

Bir zamanlar TÜRMOB sitesinin de bir forumu vardı. Önce bu sitedeki forumdaşlar olarak bir uygulama başlattık. Her yıl TÜRMOB Genel Kurulunun olduğu cumartesi akşamı tüm Türkiye'mizden gelen forumdaşlar bir yerde toplanıp, söyleşip, yiyip içiyorduk. TÜRMOB Forumu kapanınca bu organizasyon Gaziantep Forumuna kaydı. Geçtiğimiz yıl bu toplantı ile ilgili çağrıyı Alomaliye forumuna da taşıdık ama katılım olmadı.. Bu yıl neden olmasın.. TÜRMOB Genel Kurulu'nun Ekim toplantısı akşamı Ankara'da zaten forumdaşlar yemeği yapılacak. Tüm Alomaliye forumdaşlarını da orada görmek hepimizi mutlu edecektir.

adım Ogün GÜNEŞ, 2005 mart dönemi serbest muhasebecilik mali müşavirlik staj sınavını kazandım 2005 mayıs tarihi itibari ile stajımı başlattım, şu an bir şirkette muhasebe bölümünde çalışmaktayım, İzmirliyim, kendime ait bir web sitem var, bilgisayarı çok severim, boş zamanlarımda bağlama çalarım, kitap okurum.
Bu siteyi çok çok seviyorum kendimi geliştirmem açısından çok faydasını görüyorum umarım buradaki birlikteliği aynı düzeyde devam ettiririz, yeni mail adresim
[email protected]
Tüm üyelere en derin saygılarımı sunarım.

Herkese Merhabalar,

Ben Murat Tosun,

1974 Ankara Doğumluyum. 1989 yılında Ticaret Lisesi 2 nci sınıfta iken mesleğe staj yaparak başladım. Şimdi geriye dönüp baktığımda bayağı bir süreymiş..... :roll: Nusret Hocamızın Dediği gibi Dile Kolay 16 Sene. 1996 yılı Haziran ayında Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Kısa Dönem Askerlik görevimi yapmak üzere Askere Gittim. Stajı tamamladıktan sonra 1999 yılı Kasım Ayında SMMM Belgemi aldım. Tabiki bu süreler içerisinde Staja Başladığım işyerinde çalıştım. Patronlarımızın katkısıyla ve vermiş oldukları mükellefler ile Şubat 2000 Yılında aynı işyerindeki dostum, arkadaşım, kardeşim dediğim bugünkü ortağımla Kendi Büromuzu Açtık.
Tek bir yerde çalışmanın verdiği ve eski patronlarımızın her zaman manevi katkılarıyla mesleğimizde şimdi iyi bir yer edindiğimizi düşünüyorum.

Mesleğimizi gerçekten de seviyorum ama teferruatları ve angaryaları olmasa.....

Evliyim, 15 aylık bir oğlum var. Dünyalar Tatlısı (Laf Aramızda Tüm yorgunluğumu bana unutturan tek varlık.. eşim duymasın) :wink:

Forumdaki tüm dostlara sevgiler saygılar...
İyiki bu forum ve sizler varsınız...

Hepimize kolay gelsin.

[email protected]

Merhaba,

1965 Isparta/Yalvaç doğumluyum.İlkokul ve ortaokulu Yalvaç ve Sütçüler ilçelerinde bitirdim.Lise İzmir Maliye Meslek Lisesi (1982).Akabinde Maliye teşkiletında memur olarak işe başladım.1986 yılında 9 Eylül İİBF.İktisat mezunuyum.Önce işe başlamamayı-dondurmayı düşündüm, gerek ekonomik şartlar gerekse o dönem Üniversitelerimizin durumunu değerlendirdiğimde işimi bırakmadan sadece sınavlara girerek okulumu bitirdim.Zira çalışmayan öğrencilerinde yaklaşık %80'i derslere hiç girmiyor (o ortamda onalara hak vermiyorda değildim) bir kısmı "Ömerağada"konken oynuyordu.Çalışarak okumak özellikle ders notları temini ve ulaşım-zaman açılarından bir hayli zorladı.
Herşey bir yana hayatımda tek eksik olarak Üniversitede derslere girip öğrencilik hayatını doyasıya yaşayamamam oldu.Ama okulu Eylüle kalmadan bitirdim.
Memur olarak başladığım işimde sırasıyla Gelir şefi, Vergi Kontrol Memuru-Denetmen ve V.D.Md. yaptım.
18 yıl sonra istifa ettim.Birinci neden ondan sonrası arap saçıydı ve en az birincisi kadar önemli olan ikinci nedende benim gibi çocuklarım "göçebe" olmamalıydı.Devlet memurlarına uygulanan "Rotasyonu" zihnimde hep sorgulamış ve konuluşunun aksine yolsuzlukların sebebi hatta örtücüsü olarak kullanıldığını müşahede etmiştim.

06.12.2000 tarihinde başladığım şimdiki SMMM işimle evvelki işlerim arasında "özde" çok fark göremiyorum.Her iki işimide severek yaptım ve severekte başka bir kulvarda devam ediyorum.Ayrıntıdaki farkların eksikliği zamanla tamamlanıyor artı olarakda müşteri-kurum ilişkilerinde denge kurmakta yararını gördüm.Henüz madden aynı imkanlara kavuşmamış olsamda manen daha rahatım.Maddi olarakta serbest çalışmanın daha iyi olacağını artık görüyorum.

Her iki işimdede karşıma çıkan "Şekilden ibaret ve uygulanmayan bu nedenlede haksız rekabete-verimsizliğe yol açan kuralları" sevmiyorum.

Serbestlikten yana bir insanım.Sade yapıcı kuralları severim.Kazanılmış haklar oluşturan kaliteyi düşüren gençlerin önünü kesen kurallardan nefret ederim.Seviye korumaya evet ama kişilerin konumunu korumaya hayır diyorum.

Herkese Selam
1977 Kayseri doğumluyum. Ticaret Lisesi`de 1992-93 yılı itibari ile stajer olarak muhasebe mesleğine girdim çok şükür.S.M. stajeri olarak 6 yıl staj yaptıktan sonra 2002 yılında S.M. belgemi aldım. Bu arada A.Ö.F. işletme bölümünü bitirdim. 2003 yılında kısa dönem askerliğimizi yaptıktan sonra 2004 yılı başı itibari ile Bağımsız olarak kendi bürömu açtım çok şükür.
Geriye dönüp baktığımda çok yol kat etmişim diye düşünüyorum ve her gün ALLAH`a şükrediyorum.
Bu forumda bulunmaktan ve sizler gibi değerli üstadlarım, büyüklerim ve arkadaşların arasında olmaktan dolayı çok mutluyum.Herkese teşekkür.

Forumda bir arkadaş yüz yüze tanışma fırsatı oluşturulması için forum yöneticilerine istekte bulunmuş aynen bende katılıyorum.

Tüm arkadaşlara merhaba,

İstanbul - 1964 doğumluyum.

Dilara adında 8 yaşında kızım ve Alp adında 2 yaşında oğlum var. Onlarla birlikte olmaktan büyük zevk alırım.

1986 yılında başladığım meslek hayatına aynı heyacanla devam etmekteyim. Bu meslekteki başarının sırrının "araştırıcılık" tan geçtiğine inananlardanım. Şu anda aynı gruba bağlı şirketlerin Mali İşler Müdürlüğünü yapmaktayım.

Tüm genç arkadaşlarıma tavsiyem (yaşlı durumuma düşmeye başladık galiba :? heh 40 yaş sendromu diyelim) konuyu bilseler bile muhakkak ilgili maddeyi tekrar gözden geçirmeleridir.

İstanbul Anadolu yakasında oturup Avrupa yakasında çalıştığımdan en büyük zevkim olan kitap okumayı vapurda gerçekleştirebiliyorum. Bazen 2 saat 30 dakika süren yol işkencesinden de kurtulmuş oluyorum.

Mevzuatla ilgili konuları abone olduğumuz dergilerin internet üzerinden takip ediyorum ve bu konuya muhakak vakit ayırırım. Hobilerim arasında bilgisayarın yeri tabi ki var.

Bu forumunun kalitesi bence çok iyi. Bu nedenle hem soru soran hem de cevap veren arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Çünkü her zaman değişik konularla karşılşıp araştırma fırsatı buluyoruz.

Herkese iyi günler dilerim.