Çalışılmayan Cumartesiye Denk Gelen Genel Tatiller Hk.

Merhaba Üstatlar,
Haftanın 5 günü çalışılan (9*5=45) ve çalışanlarla saat ücretin uygulandığı (aylık maktu ücret uygulanmıyor) bir iş yerinde, çalışılmayan cumartesi gününe denk gelen genel tatil günü için (23 Nisan Gibi) herhangi bir ödeme yapılıp yapılmayacağı ile ilgili yaptığım araştırmada aşağıdaki yargıtay kararları olduğu bilgisine ulaştım. Ancak bu kararları ne kazancıda ne de başka bir yerde bulamadım. Konuyla ilgili bilgisi görüşü ya da benzer-zıt yargıtay kararı bilgisi olan var mı arkadaşlar. İyi akşamlar.

Alıntı:
"Soru: Genel tatil günü çalışılmayan cumartesiye rastlarsa ücret nasıl ödenir?
“Cumartesi gününün bayrama rastlaması tamamen bir takvim rastlantısıdır. Bu durum çalışılmayan Cumartesi günü için ayrıca ücret ödenmesini gerektirmez.”
(Yargıtay 9. HD. 30.03.1971, E.1769, K.5753)
“Haftada beş gün çalıştırılan ve ücretini de tam alan işçi, bir genel tatil gününün çalışmadığı Cumartesi gününe rastlaması halinde, o gün için ayrıca genel tatil ücreti isteyemez.”
(Yargıtay 9. HD. 20.06.1974, E.1973/30174, K.1874/12817)"

Merhaba Üstatlar,
Haftanın 5 günü çalışılan (9*5=45) ve çalışanlarla saat ücretin uygulandığı (aylık maktu ücret uygulanmıyor) bir iş yerinde, çalışılmayan cumartesi gününe denk gelen genel tatil günü için (23 Nisan Gibi) herhangi bir ödeme yapılıp yapılmayacağı ile ilgili yaptığım araştırmada aşağıdaki yargıtay kararları olduğu bilgisine ulaştım.
sorun görmüyorum,
haftanın 5 günü çalışılan işyerinde,tatil günü cumartesi ye rastlar, işci de çalışmaz ise zaten ilave ücrete gerek yok,eğer çalışır ise 1 yevmiye daha ödenmelidir,tatil işçinin h.tatili günü örneğin pazar gününe rastlamış olsaydı ve haftalık çalışma süresi de tamamlanmış ise bu defa çalışması karşılığının fazla çalışma olarak ödenmesinin daha uygun olacağı baskın görüştür.