Çiftçi Belgesi İle Geriye Dönük Bağkur Kaydı

veli

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar ;

1993 yılında ziraat odasına çiftçi kaydını yaptırmış bir amca var .Bağkura hiç kayıt yaptırmamış torba yasa ile geriye dönük bağkur kaydını yaptırabilir mi .Çiftçi belgesine baktım 1993 kayıtlı olduğu yazıyor.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ynt: çiftçi belgesi ile geriye dönük bağkur kaydı

Tarımsal faaliyetin tespitinde ziraat odası kayıtları esas alınır. Ziraat odası kaydı olmaması halinde, tevkifata esas ürüne ilişkin kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının, kooperatif veya birliklerin, kayıtları esas alınır.
Bu belgelerle kuruma başvurun. Kurumun kabul etmemesi durumunda dava açmalısınız. Ancak gün sayısı çok az ise borçlanmak için dikkatli hesap yapmalısınız.

Merhaba,
Sayın SEzer meslektaşım, dikkatli hesap derken neyi kastettiniz, açıklarsanız ilgi duyan meslektaşlar aydınlanacaktır...
Teşekkürler....

halilcan-28 ' Alıntı:
Merhaba,
Sayın SEzer meslektaşım, dikkatli hesap derken neyi kastettiniz, açıklarsanız ilgi duyan meslektaşlar aydınlanacaktır...
Teşekkürler....
Emeklilik için aranan şartların yeterli olup olmadığını... Uzun süreli bir borçlanmaya girmeye değer olup olmadığını...Geç başlamış bir sigortalılık ve sonucunda yaş unsurunun öne çıkıp çıkmayacağını...

Sayın Meslektaş yardımlarınız için teşekkür...Bu sıralar babam tarım bağ-kur kapsamında müracaat etti...sanki ters giden bir şeyler seziyorum..Borçlanmasını 2 aşamada yaptılar, 2008 sonrası ve öncesi......2008 sonrasına hiç af uygulamadılar ...konu hakkında bilgi ve tecrübeniz varsa vereceğiniz bilgiler doğrultusunda hukuki süreci başlatmak istiyorum.....Yardımlarınız için teşekkürler....

Herkese selamlar devlet memuruyum Ağustos 1980 doğumluyum memurluğa girişim 2006 Temmuz ayı 1999 yada 2000 yılına ait çiftçi belgem var Bağkur kaydım hiç yok geriye dönük borçlanma yapıp emeklilik yaşının geriye çekilmesi için dava açsam kazanabilir miyim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba
1998 1999 2000 2001 yılında tarım bağ kurum var fakat sadece 2001 yılında vergi tevkifatı yapılmış. Diğer yıllarda vergi tevkifatı yapılmamış
Geriye dönük yaptırabilirmiyim