Damga Defteri Ara Tasdik Olur mu ? Gerek Var mı ?

SerhanSerhan

Katkı Sunan Üye
Üyelik
2 Ara 2013
Mesajlar
952
Konum
istanbul
Merhaba arkadaşlar, A.Ş. nin 2017 tarihli damga vergisi defteri mevcut
Damga vergisi defterinin ara tasdiki olur mu? Yoksa kullanılmaya devam edilebilir mi? Yoksa 2018 için başka bir damga vergisi defteri tasdik edilmeli midir? Teşekkürler
 

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,316
Konum
İstanbul
Sayfalar yeterli geliyorsa, ocak sonuna kadar "devam tasdiki" yaparak aynı deftere devam edebilirsiniz.Ancak,
devam tasdiki yapılmadan,deftere ocak ayıyla ilgili bir kayıt düşülmemeli buna da dikkat edin.
 

ksimkesyan

Tanınmış Üye
Üyelik
22 Mar 2013
Mesajlar
2,516
Konum
İstanbul
Sayın Arkadaşlar,

Damga Vergisi defterinde devam tasdiği yapılamaz. DVK 20 sayılı tebliğinde "Vergi Usul Kanununun kayıt nizamı ve tasdik zamanına ilişkin 215-219 uncu ve 221 inci maddelerindeki hükümlere uyulacaktır. " demektedir. Devam tasdiği ise 222. maddede. Dolayısıyla devam tasdiği yapılamaz. Ancak uzun yıllardır tasdikli DV defterlerine sayfalar bitene kadar kullanmalar oldu. Bunlarla ilgili cezai bir uygulama da yapıldıysa ben duymadım. Ancak tebliğ şartlarına göre yeni defter tasdik ettirmenizi tavsiye ederim.
 

Benzer konular

Üst