Danışmanlık faturası keseceğim Fakat Kdv den baska nasıl vergi oderim

??? Arkadaşlar bir arkadaşımın İş planını yaptım bunun için 4000 Tl KDV dahil fatura keseceğim . Keseceğim faturadan nekadar vergi öderim. Şöyle denilmisti kestiğin fatura nın %18 İ KDV Ve %25 i vergi ve bunu gecici vergide odeyeceksin yani %18+%25 gelir olmak uzere%43 vergi mi odeyeceğim .? bu konuda lutfen yardım edermisiniz?

Ynt: Danışmanlık faturası keseceğim Fakat Kdv den baska nasıl vergi oderim

Danismanlik hizmetlerinde tevkifat var bildigim kadari ile

Ynt: Danışmanlık faturası keseceğim Fakat Kdv den baska nasıl vergi oderim

arenagazetesi ' Alıntı:
??? Arkadaşlar bir arkadaşımın İş planını yaptım bunun için 4000 Tl KDV dahil fatura keseceğim . Keseceğim faturadan nekadar vergi öderim. Şöyle denilmisti kestiğin fatura nın %18 İ KDV Ve %25 i vergi ve bunu gecici vergide odeyeceksin yani %18+%25 gelir olmak uzere%43 vergi mi odeyeceğim .? bu konuda lutfen yardım edermisiniz?

Kestiğin fatura üzerinden % 18 kdv tevkifat varmı bilmiyorum hesaplanır şirketsen senın firman %25 g.vergi hesaplanır ama bunları kesin ödeyeceksin diye birşey yok eğer önceki dönemden devrenden kdv en varsa ve kestiğin fauranın kdv sınden fazla ise kdv ödemezsin g.vergiye gelince faturayı kestiğin dönem içerisinde firmanın karı çıkarsa ödersin zarar çıkarsa ödemezsin.