Yurtdışı Danışmanlık Faturası

aokten

Katkı Sunan Üye
yurtdışı yatırımımız için yurtdışındaki bir danışmanlık firmasından hizmet aldık ve bu firma bize bir fatura kesti.Bu faturayı kayıtlara alırken herhangi bir özel durum varmıdır?KDV ve GV açısından ve tek düzen kullanımı açısından özel bir durum var mıdır?Yoksa direk genel yönetim giderine kdv siz olarak atmalımıyım?

Ynt: Yurtdışı Danışmanlık Faturası

aokten ' Alıntı:
yurtdışı yatırımımız için yurtdışındaki bir danışmanlık firmasından hizmet aldık ve bu firma bize bir fatura kesti.Bu faturayı kayıtlara alırken herhangi bir özel durum varmıdır?KDV ve GV açısından ve tek düzen kullanımı açısından özel bir durum var mıdır?Yoksa direk genel yönetim giderine kdv siz olarak atmalımıyım?
2 Nolu KDV beyanı ile sorumlu sıfatıyla kdv sini ödemeniz gerekiyor.

Önemli olan bu danışmanlık hizmetinden nerde yararlandığınızdır.Eğer yararlanma yurt dışında ise KDV yoktur.

Yurt dışı bir şirkete iştirak etmek için yurtdışında alınan bir hizmet; o zaman yurtdışında mı yararlanmış oluyorum,yani hizmetten yurtdışında yararlanmış olmanın şartı var mıdır.Sonuçta destek aldığım kurum yurtdışında mukim bir kurum.Benim şirket merkezim Türkiye ,orda henüz bi şubem yok.