Denetim yetkilendirme harçları

mkulte

Katkı Sunan Üye
Merhaba Arkadaşlar şu anda mecliste bir harçlar kanunu tasarısı var. incelediğimizde bizimle ilgili bölümler var...

denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri;
1- kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 30.000,00

2- diğer kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri : 15.000,00

denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları
1- YMM Ruhsatı: 1.750
2- Bağımsız Denetçi yetkilendirme belgesi: 1.500
3-SMMM Ruhsatı : 1.250

sayın oda başkanlarına duyurulur haberimiz olmadı demesinler....
http://www.tbmm.gov.tr/guncel_tasari_teklifler.htm

Ynt: Denetim yetkilendirme harçları

15.000,00 TL mi?

Diğer şartların haricinde bir de parası olan denetçilik yapsın demek bu biraz. :)

çok uçuk rakamlar 15000 30000 tl bir sefer mi verilcek yıllıkmı çok para kim verirki

YMM lere çerez parası ne olacak bir tam tastikten yada bir kdv iadesi raporundan aylık aldıkları ücret bunlar bie göre deli para adamlara göre çerez parası en son bir ymm ile görüşmüştüm adam adana kebap yemeye adanaya gidiş geliş uçak bileti alıyordu biz ağlarız açız diye adamlar uçakla gider kebap yemeye

ymm ler kendilerine bişekilde ayrıcalık tanınsın istiyorlardı bu şekilde olacak demekki 30000 tl az bi para değil çoğu kimse veremez

bu arada hüseyin gardaş kim bu adanaya kebap yemeye gelen ymm benim evin bahçesinde mangal partisi yaparım ben ona :)

emekli hesap uzmanı kafasında da demirelden çakma fötr şapka, adam ballandıra ballandıra anlatıyordu adanaya gittik bidon bidon şalgamlarıda aldık geldik diye ahhh ahh bizim 1 yıllık defter parasını adamlar tek bir kdv iade raporundan götürüyor yahu tam tastikle aylık tek şirketten 10 bin TL alan YMM gördüm şimdi 30bin TL açıklandı ya bu bile onlara az gelir hocam kesin keşke 100 bin yapsalardı demişlerdir. Bize demişler sürünün onlara her yol açık devlette yıllarca çalış salla başını al maaşını yıllarca bizim muhatap olamayacağımız adamlarla içli dışlı ol çevre yap sonra devletteki inanılmaz yetkileri sözde serbest piyasada al gel piyasaya gel türmoba hakim ol sonra gel bu piyasada iş yap bir LTD nin aylık defter ücreti ortalama 350-400 TL geçen yıl tek kdv iadesinden YMM nin bir firmadan 70 bin TL aldığına şahit oldum gözümüz yok diyelim ama bize 350 TL YMM ye 70 Bin TL revamı be kardeşim revamı ya
Ek : şunuda ekleyeyim adamlar o 70 bini alıyor gözleride hala bizim 350 TL de işte buda revamı be kardeşim lanet gelsin gene bunalıma girdim gitti

adamların gözleri aç üstadım gözleri aç allah sonumuzu hayır eder inşallah ne diyelim

mehmet_kulte ' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar şu anda mecliste bir harçlar kanunu tasarısı var. incelediğimizde bizimle ilgili bölümler var...

denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri;
1- kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 30.000,00

2- diğer kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri : 15.000,00

denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları
1- YMM Ruhsatı: 1.750
2- Bağımsız Denetçi yetkilendirme belgesi: 1.500
3-SMMM Ruhsatı : 1.250

sayın oda başkanlarına duyurulur haberimiz olmadı demesinler....
http://www.tbmm.gov.tr/guncel_tasari_teklifler.htm

verdiğiniz linkte tasarıyı bulamadım evrak numarasını belirtebilir misiniz?

iki yerde yazdığına göre bu bilgi doğru o zaman.ama ben daha kar etmeden benden 250 tl nispi aidat alan oda bunuda yapar.zihniyet kim olursa olsun hep aynı onlar kazansın.bir gün bu saltanat biter o zaman ben göreceğim onları