Devrettigim Ltd. Şirketinde müdürlüğüm devam eder mi.?

07.08.2008 tarihinde ltd. sti. hissemi devrettim. Devretmeden once sirketin sorumlu muduruydum. Devir sonrasi munferit imza yetkisiyle sirkete 10 yil sureyle yeni bir sorumlu mudur atandi. Ancak, o donemki mali musavirim bu yonde bir yonlendirmede bulunmadigi icin ticaret sicilde sorumlu mudurlukten istifami tescil ettirmedim. Sriketin sorumlu muduru resmi olarak hala ben miyim? Sirketin devir sonrasi borclariyla ilgili herhangi bir mesuliyetim var midir? Geriye donuk olarak sorumlu mudurlugumden istifami tescil ettirebilir miyim, sorumlu mudurlugumu tamamen nasil sonlandirabilirim?

Tesekkurler.

Ynt: devrettigim Ltd. sirketinde müdürlügüm devam eder mi?

Derhal tescil için ne işlem gerekiyorsa yapınız. Yoksa 3, şahıslara ve devlete karşı resmi sorumlu halen sizsiniz.

Nizam Bey oncelikle tesekkurler. Geriye donuk olarak tescil islemi nasil yapilabilir. Bilgilendirirseniz sevinirim.

İlgili ticaret siciline hemen devir kararları ve dilekçe ile baş vurunuz.Onlar size gerekeni söyler.Ancak geriye dönük diye bir şey yoktur. Tescil tarihi baz alınır.

fakat söyle bir durum var. sirketi devrettigim sahis devir tarihinden sonra sorumlu mudur sifatiyla cekler imzalayip karar defterine imzalar atti. bunlardan kaynaklanan borclarin birinci sorumlusu da ben miyim?

Hissse devri yapmak müdürlüğü bitirmez.Hisse devrinde ayrıca müdürlüğün sonlandırılmasına diye de bir madde olmalıydı.

Sizin durumunuzda ticaret mahkemesine dava açmak lazım. Yoksa sorumluluğunuz devam eder. Paçayı kurtaramazsınız

Ynt: Devrettigim Ltd. Şirketinde müdürlüğüm devam eder mi.?

Merhabalar,

Yeni atanan müdür için alınan kararda da sizin müdürlüğünüzün sona erdiğine dair hiç bir ibare yokmudur?

Varsa da tescil edilmemiş. Tamamlanmamış.

peki bu kadar zamandır hiçmi bir ticaret sicil gazetesi imza sirküsü lazım olmadı yahu o insan nasıl yapabildi müdürlük...Bence garip bişeyler var..yada ben anlayamıyorum...

karar defterinde benim mudurlugumun sona erdigine dair bir ibare yok fakat hissemi devrettigim tarihte yeni atanan mudure, sorumlu mudurlukten istifa ettigime yonelik dilekcemi vermistim ve uzerinde de yeni mudurun imzasi, kase ve dilekce alindi ibaresi var. Ayrica dun, devrettigim sahsa, noterden gecmis tarihli istifamin dilekceyi verdigim tarih itibariyle karar altina alinarak tescil edilmesi icin ihtarname gonderdim. Noterden gonderdigim ihtarnameyle ticaret sicil mudurlugune dilekce ile basvuracagim. Bu durumda benim mudurlugum hangi tarihten itibaren sona erer?

Olabiliyor böyle durumlar arkadaşlar.
Bende bir kaç kez şahit oldum.
Eskiden ortaklıktan ayrılındığı zaman, müdürlükte sonlandırılıyordu.Epey bir zamandır, ticaret sicil ortaklıktan ayrılınmasının, kesin bir ibare yok ise, müdürlüğü bitirmeyeceğini düşünerek böyle bir uygulama yapıyorlar.
Şirket karar alıp, tescil ettirmediği sürece, ticaret sicilin müdürlüğünüzü bitereceğini sanmam.

Kolay gelsin.

peki şirket ortakları müdürün yetkisini bitirmek istemezlerse (böyle bir karar almaya yanaşmazlarsa) müdürün yetkisinden istifa etmesi ve bunu kendi insiyatifiyle tescil ettirmesi neden sözkonusu değil ? uygulamada yok ama olması lazım, bu arkadaşın durumunda olanlar için.

smmm-ankara ' Alıntı:
peki şirket ortakları müdürün yetkisini bitirmek istemezlerse (böyle bir karar almaya yanaşmazlarsa) müdürün yetkisinden istifa etmesi ve bunu kendi insiyatifiyle tescil ettirmesi neden sözkonusu değil ? uygulamada yok ama olması lazım, bu arkadaşın durumunda olanlar için.
Dediğiniz mantıklı, akla makul bir soru.?
Diğer yandan da şöyle bir soru geliyor aklıma.
Ortaklıktan ayrılan, belliki şirket müdürlüğünün devam etmesini istemiş olabilir.!Onun içinde şirket müdürlüğü sonlandırılmamıştır.