Dikkat KGK Eğitim Programını Durdurdu ...

gitarist34

Katkı Sunan Üye
Meslek mensupları için düzenlenmesi planlanan eğitim programına ilişkin başvurular Bağımsız Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girinceye kadar durdurulmuş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eğitime ilişkin açıklamalar yapılacaktır.
Duyurulur.

Ynt: Dikkat KGK eğitim programını durdurdu ...

Kuvvetli bir lobi faaliyetinin sonucudur herhalde ?!
Acaba, Yönetmelikte neler değişecek ?

Yönetmelik yayınlanmadan eğitime girişirlerse böyle olur, yaptıkları vahim yanlışlığı onlara bir güzel anlattılar...

Gerçi bilerek yapmışlardır ama tepki gelince hemen değişiveriyorlar.

Eğitime başvurmuş bir meslek mensubu olarak söylüyorum. Tam da bu noktada odalarımızın ve TURMOB'un KGK'ya karşı yapacaklarının arkasında durmalıyız. Beğensek de beğenmesekde....

KGK'nin YMM'lerin tarafında olduğu açıkça belli oldu. Ama YMM'ler eğitim sınavına bile katılmak istemiyorlar. Bana göre başvuruların durdurulma sebebi TÜRMOB'un baskısından değil de YMM'lerin eğitim sınavına girmek istememelerindendir. Yine de TÜRMOB'un desteklenmesinden yanayım. TÜRMOB en azından daha adildi.

TURMOB'un önüne harika bir fırsat verilmiştir.

İşte fırsat.

Turmob, top yekün istifa etmelidir.

En yüksek sesi getirecek ,meslek mensuplarını da arkasına alabilecek,her türlü savunmayı da çatır çatır yapabilecek tek eylem şeklidir.

KGK ile görüşülmüştür

Eğitim programının iptalinin söz konusu olmadığı; ancak yönetmeliğin beklendiği
başvuranların mağdur edilemeyeceği sadece bir miktar sürenin uzatılacağı bildirilmiştir.

Bilginize sunulur

Belki de şimdiden yaklaşık 2.000 kişi müracaat sayısı olan başvurunun (YMM lerin katılmadığını düşünürsek) katılımın fazla olması ve kontenjan sayısının düşük olması nedeniyle böyle bir karar alınmış olabilir. Yani bu bir nabız yoklaması idi. Katılım sayısı yaklaşık belli oldu. Veya Sakarya Üniversitesi başkanının dünki sınavdan 70 puan alınacağı haberleri bazılarını ürkütmüş olabilir. Bu nedenle baskı yapmışlardır

güzel gelişme, inşallah bizim gibi KIDEMsizlere bir faidesi olur. :)

DMM ' Alıntı:
Belki de şimdiden yaklaşık 2.000 kişi müracaat sayısı olan başvurunun (YMM lerin katılmadığını düşünürsek) katılımın fazla olması ve kontenjan sayısının düşük olması nedeniyle böyle bir karar alınmış olabilir. Yani bu bir nabız yoklaması idi. Katılım sayısı yaklaşık belli oldu. Veya Sakarya Üniversitesi başkanının dünki sınavdan 70 puan alınacağı haberleri bazılarını ürkütmüş olabilir. Bu nedenle baskı yapmışlardır

başvuran bu 2.000 kişi biz SMMM lere çok ayıp etmektedir... kendi gemileri yürüsün diye diğer meslektaşlarını yarı yolda bırakan kişilerdir. diyecek başka söz bulamıyorum... yorum sizin

Sayın MEslektaşlar,
Bilgi kirliliği artmış durumda...Kafalar karışık, herkes bir şeyler diyor....En iyisi suların durulmasını beklemek...Müracaat eden, etmeyen, TURMOB'un eğitimlerine katılan-katılmayan, vs vs vs

Yazıyı dikkatle incelediğimizde yönetmelik yayınlanana kadar diyor. Demek ki yönetmelik çok kısa zamanda yayınlanacak muhtemelen özü itibariyle aynı kalacak, Ünal Tekinalp hocamızın deyimiyle kolonları kesilmeden tekrar yayınlanacaktır. Çünkü yönetmelik 8. yönergeye dayanıyor. Bunun dışına çıkması imkansız.

Ünal tekinalp hocanın hiç bir dediği çıkmadı. İnanmayın.

DMM ' Alıntı:
Yazıyı dikkatle incelediğimizde yönetmelik yayınlanana kadar diyor. Demek ki yönetmelik çok kısa zamanda yayınlanacak muhtemelen özü itibariyle aynı kalacak, Ünal Tekinalp hocamızın deyimiyle kolonları kesilmeden tekrar yayınlanacaktır. Çünkü yönetmelik 8. yönergeye dayanıyor. Bunun dışına çıkması imkansız.

Yönetmeliğin 8.önergeyle alakası yok. YMM'lerin yörüngesindeki bir yönetmeliğin kökten değişmesi gerekir.

Moderatör kardeşimin dikkatine!!!!!!! Bağımsız denetim sayfasında gönderi saatleri 1 ( Bir) saat öncesi ile kayıt altına alınıyor. Belki yanılmış olabilirim ama bir bakarsanız iyi olur. Saygılarımla

Ynt: Bir lisans için bir sınav olur.

"Bağımsız Denetim" ister YMM, ister kıdemli SMMM olsun herkes için yeni bir konu. Sınav şart.
Bir lisans için bir sınav olur. YMM lere sertifika sınavı, SMMM lere KGK nun sınavı, gibi de olmamalı.
Türmob un bu eşitsizliklere karşı durması mümkün değil. Çünkü, büro sahibi SM lere özel SMMM geçiş sınavı yaparak ve fakülte şartı aramayarak SMMM ünvanını sulandırmış oldu. Ülkemizde şu an lise mezunu Avukat var mı?
Maliye de aynı kayırmayı Denetmenler için özel YMM sınavı ile yaptı.

Görüyorumki sınav şart diyen arkadaşların cogunlugu meslekte yeni olanlar veya daha önce SPK tarafından düzenlenen sınavlara katılmayan veya katılsa bile belge alamayanlar. Daha önce sınava girerek denetimler ilgili belgesininalmis olanların yeniden sınava girmeleri onlar adına yapılan haksızlık değilmidir. Ben şahsen YMM lerinde sınava girmemelerinden yanayım. En az 20 yıldır bu mesleğin içerisinde olan birisini daha 2 ay önce mesleğe başlayan biri ile aynı kefeye koymak hangi adalet sistemine sığar cok merak ediyorum.

az sonra dur bakalım ne olacakolayı tekerür edip duruken ... sonucu baştan belirlenmiş ,akıntıya karşı kürek çekme manifosu .. kürek mahkumu meslek mensupları işimiz zorki ne zor.

kbaybora ' Alıntı:
Görüyorumki sınav şart diyen arkadaşların cogunlugu meslekte yeni olanlar veya daha önce SPK tarafından düzenlenen sınavlara katılmayan veya katılsa bile belge alamayanlar. Daha önce sınava girerek denetimler ilgili belgesininalmis olanların yeniden sınava girmeleri onlar adına yapılan haksızlık değilmidir. Ben şahsen YMM lerinde sınava girmemelerinden yanayım. En az 20 yıldır bu mesleğin içerisinde olan birisini daha 2 ay önce mesleğe başlayan biri ile aynı kefeye koymak hangi adalet sistemine sığar cok merak ediyorum.

Benim bildiğim adaletin ölçüsü sınavdır. Ama belli yaşa gelmiş insanların sınava girmesine benim de gönlüm razı değil. Sonra diyorum ki bu meslek yeni bir meslek. Okumadan yapılmaz. Madem okumak zorundalar o zaman biraz daha erken okusunlar ve sınava girsinler diyorum. Okumak istemeyenlerin niyeti belli: "Alırım yanıma gençleri, çalıştırırım onları ben de para sayarım..."

Ben de bazı şeyleri merak ediyorum:
-Hangi ufrs ve denetim tecrübenizle muafiyet hakediyorsunuz?
-Sınavdan niye bu kadar korkuyorsunuz?
-Girdiğiniz SMMM sınavda UFRS var mıydı?
-Ayrıca iki ay önce mesleğe başlayan biri sınavlarda sizi rahatlıkla geçebiliyorsa bunun sebebi nedir? Bu sorular fizik sorusu değil sonuçta. Herşey kafanın genç olmasına bağlanabilir mi?