Doğum İzni Hk.

meltemm

Katkı Sunan Üye
Günaydınlar...

hamile olan çalışan bir bayana doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta izin veriliyor yeni yasayla bu tamam ama bu 32 haftanın prim ödemesinde devlet katkısı varmı? yada bu prosedür nasıl işliyor yardımcı olursanız çok sevnirim, ilginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar...

Günaydınlar...

ama bu 32 haftanın prim ödemesinde devlet katkısı varmı? yada bu prosedür nasıl işliyor yardımcı olursanız çok sevnirim, ilginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar...

tam olarak neyi soruyorsunuz 32 haftalık derken neyi kasdediyorsunuz ?

Günaydınlar...

hamile olan çalışan bir bayana doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta izin veriliyor yeni yasayla bu tamam ama bu 32 haftanın prim ödemesinde devlet katkısı varmı? yada bu prosedür nasıl işliyor yardımcı olursanız çok sevnirim, ilginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

iyi çalışmalar...

Doğum izni halen 8+8 hafta olarak uygulanıyor. 32 haftaya çıkarılacağı söyleniyor ama henüz yasalaşmadı diye biliyorum. 32 haftanın primi tahminimce devlet tarafından yatırılmaz. İşveren yatırırsa o başka. Kadın işçi doğum nedeniyle çalışamadığı günleri belli şartlara bağlı olarak 2 yıl borçlanabiliyor. Yine o tarz birşey olur heralde. Gerçi doğum borçlanmasının şartlarıda yakında değişebilir.

pardon 16 hafta olacaktı cevaplarınız için teşekkür ederim,,olayı çözdüm işverenin yanlış anlatımından bence bocaladım ama basit bir rapor olayı tekrak teşkler..

iyi çalışmalar

merhaba benimn sorum çalışmış olduğum yerde hem elden hem banka yoluyla maaş almaktayım ve senede iki defa ikamiye verilmekte .elden alınan para ve ikramiye ile ilgili herhangi bir imza atılmıyor peki ben doğum iznine çıktığmda eldenm kalan maaş kısmım yada ikramiyem ödenecekmi?