Doğum İzni & Parası

merhaba,doğum izni ve parası ile ilgili sorum olacaktı.
ben ücretli öğretmenlik yapıyorum,

1. 21 mayısta 32. haftama gireceğim ve doktorum o gün raporunu gireriz dedi. şimdi ben, 21 mayısta çalışabilir raporu alıcam bunu okul idaresine verecek miyim?
2. vereceksem idare bunu ne zaman sgk ya girecek, raporu aldığım gün mü girmesi gerekiyor?
3. 7 haziranda çalışamaz alıp işten cıkmayı düşünüyorum çalışamaz raporunu işyerine verince idarenin hemen girmesi mi gerekiyor,raporun bitişinde mi girmesi gerekiyor?
4. doğumdan sonra yine rapor almam gerekiyor sanırım,iş göremez devamı bu raporu da mı alır almaz iş yerine vermem gerekiyor?(doğum yaptım diyelim sonraki adımlar nedir)
5. sigortaya hangi belgelerle ve ne zaman gideceğim, sgk çalışabilir raporunu aldıktan 2buçuk ay sonra puantaj cetvelini al gel dedi, başka belge istemedi. tam olarak neler gerekiyor?
6. son olarak iş göremezlik parası rapor gün sayısına göre mi değişiyor? 32. hafta çalışabir alıp, 34. hafta falan çıkmayı düşünüyorum ?

İş göremez raporunu ne zaman alırsanız ondan sonra ki 16 hafta boyunca izinli olacaksınız.
Bu raporun fotokopisini idareye vermeniz yeterlidir. Onlar sizin çalışmadığınızı, doğum izninde olduğunuzu bildirgelerde gösterecek.
Ancak sisteme girişleri iznin bittiği gün olacak. Bu nedenle çalışmaya başladığınız gün idare sizin işgöremezlik raporunu onaylayacak.(Raporu yazan hastane sisteme giriş yapacak, idare sadece onaylayacak)
İznin bitişinden 1 ay sonra istirahat parasını alabilirsiniz. İstirahat için alacağınız para 16 hafta karşılığı maaşınızın 2/3 ü oranında olacaktır.