Doğum ücreti

Herkeze saygı ve sevgilerimi sunarım,,,eşim 2008 yılında havalimanında sezonluk olarak işe girdi.işe girdiginde tahmini 1 aylık yada bir buçuk aylık hamile idi,bizlere hiç bir şekilde dogum ücreti hakkında bilgi verilmedi.ben çoçugumun dogum tarihini yazıyorum,24.03.2009 mart ayında dünyaya geldi çok şükür.bu arada eşim 2008 haziranında işe başladı kasım 2008 de sezon bittigi için işten ayrıldı,yani sezonluk oldugu için o güne kadar sözleşme yaptı,bize hiç bir şekilde dogum ücreti bilgisi verilmedi,acaba ben bu evraklarımla muracat etsem geçmişe dönük bu ücretimi alabilirmiyim çok teşekkür saygılarımı sunarım...
işe giriş tarihi eşimin 01.06.2008
işten çıkış tarihi 01.11.2008
dogum gerçekleşen tarih =24.03.2009

Ynt: Doğum ücreti

Doğum ücreti, doğum iznine ayrılan çalışana ödenen işsizlik ödeneğidir.
Belirttiğiniz tarihlere göre, doğum iznine ayrılmadan , eşiniz zaten işten ayrılmış. Doğum parası dediğiniz ödenek, her hamile olan çalışana değil, çalışırken doğum iznine ayrılan çalışana ödeniyor.
Yani, geçmişe dönük öyle bir ücretiniz YOK.

yani rapor almayı bilemedik eger rapor alınsaydı ücret alınacaktı zannedersem.cvp için teşekkürler.

Aktif çalışması devam ederken doğum izni raporu alınması halinde bu ödenek geçerlidir. İşten ayrıldıktan sonra rapor alsanızda bir işe yaramaz.

budaz ' Alıntı:
yani rapor almayı bilemedik eger rapor alınsaydı ücret alınacaktı zannedersem.cvp için teşekkürler.
Doğum öncesi 8 , doğum sonrası 8 haftadır doğum izni.
Bu hesaba göre , eşiniz kasım da ayrıldı ise, zaten doğum iznine çıkma hakkını kazanmış ta değilmiş sanki.