Doktorun doğum iznini gösteren belgeyi vermemesi doğrumudur.?

neslisah

Katkı Sunan Üye
merhabalar..doğum yapan personelimizden, bana getirgiği doğum raporunun yanında ne zamana kadar izinli ve ne zaman çalışabilir diye bir belge daha getirmesini söyledim..doktoruyla görüştüğünde doktoru personlimize zaten doğum izni bellidir 56 gün izinlisin sonra iş başı yapacaksın bunun için bir belge vermeme gerek yok demiş.bende ısrarla isteyince doktor da vermemekte ısrar ediyor..benim bu izin günlerini gösermem eksik gününü girebilmem için bir belgeye ihtiyacım varmı yokmu ardımcı olursanız sevinirm.

Ynt: doktorun doğum iznini gösteren belgeyi vermemesi doğrumudur.

İznin bitiş ve işe başlama tarihi olmalıdır diye düşünüyorum yoksa neden sgk ye bir nüshası gönderiyoruz ki

Ynt: Doktorun doğum iznini gösteren belgeyi vermemesi doğrumudur.?

Benimde başıma aynı durum gelmişti bununla ilgili tahakkuk servisini aradığımda bana şu yönde bilgi vermişti yasal olarak kendiniz doğumdan sonra süreleri pazar günleri de dahil işbaşı yapacağı tarihi hesaplayın ve doktor hakkında tutanak haazırlayıp bu tutanak ekiyle birlikte sgk gönderin ve işbaşı tarihini kendiniz belirleyin sorumluluk sizden çıksın.

neslisah ' Alıntı:
merhabalar..doğum yapan personelimizden, bana getirgiği doğum raporunun yanında ne zamana kadar izinli ve ne zaman çalışabilir diye bir belge daha getirmesini söyledim..doktoruyla görüştüğünde doktoru personlimize zaten doğum izni bellidir 56 gün izinlisin sonra iş başı yapacaksın bunun için bir belge vermeme gerek yok demiş.bende ısrarla isteyince doktor da vermemekte ısrar ediyor..benim bu izin günlerini gösermem eksik gününü girebilmem için bir belgeye ihtiyacım varmı yokmu ardımcı olursanız sevinirm.