Donemsel Prakende Satislarinda Yazarkasa Sorunu Yoğunluğu

Merhabalar,
Konuyu tam olarak nereye acacagimi bilemedim yanlis olduysa da kusura bakmayin lutfen.Benim sorum aslinda biraz daha uygulamaya/tecrubelere yonelik fikir almak.Yeni basladigim sirket egitim sektorunde.kiyafet ve kitap satisindan kaynaklanan bir prakende satis kismi var. Bu is ozellikle eylul ayinda 1hafta gibi bir surecte oldukca yogun oluyor yaklasik 700 kisiye satis yapmak durumunda kaliyoruz.Yilin diger zamanlarinda ayda 5-10 kisi gibi gerceklesiyor.Dolayisiyla 1 adte yazarkasamiz var. Ama bu yogun gunlerdede ciddi bir sorun yasiyoruz odeme noktasinda.(daha onceki senelerde gece yarilarina kadar suren gergin bir satis operasyonundan bahsediliyor) Ozetle benim sadece bu yilda 1 hafta icin 3-4 kasa daha almam mantikli degil.Ama bu satisida cok dogru bir sekilde yonetmem gerekiyor. Sadece nakitler icin bir kasa daha acayim diyorum ama ordada ayri bir sistemden fatura duzenlemek zorunda kalacagim ki hic pratik olmayacak.Ama boyle kisa sureli bir yogunluk yasayan tek isletme de biz degilizdir sonucta.Aklima bir cozum gelmiyor acikcasi o yuzden buradaki tecrubelerden belki bir oneri cikar diye dusundum.simdiden tesekkur ederim.(ayni zamanda ozel hesap donemindeyiz ve bu satis zamanindaki hesap doneminde e-fatura ve e-arsive gececgiz ama satislar fatura haddinin Altinda kalacagi icin psf ile sureci yurutecegim)

Süs olsun diye bir ökc bulundurmak kaydı ile ft limiti altı içinde e-ft kesebilirsiniz. Vergi mük. zaten tutar ne olursa olsun ft kesmek zorundasınız, nihai tüketiciye de limit altı için ft kesebilirsiniz.