Dükkan Kirası

Arkadaşlar merhaba, 2021 kasım ayında bir dükkan satın aldım ve 1.250 tl ye kasım ayında kira verdim.
Kiracı şirket adresini bu adrese halen taşımamış. Nisan ayında taşıyacakmış. Bu süreye kadar stopaj ödemediği için burayı mart beyannamesinde göstermem gerekiyor mu?

Arkadaşlar merhaba, 2021 kasım ayında bir dükkan satın aldım ve 1.250 tl ye kasım ayında kira verdim.
Kiracı şirket adresini bu adrese halen taşımamış. Nisan ayında taşıyacakmış. Bu süreye kadar stopaj ödemediği için burayı mart beyannamesinde göstermem gerekiyor mu?
Sn. yosrimed, başkaca gelir unsurunuz varmı bilmiyorum ama zaten 2021 yılı için işyeri kira haddiniz aşılmadığından zaten beyan vermeyeceksiniz.

Sn. @URUM79 bahsettiginiz beyan vermeme durumu stopaj yoluya vergilendirilenler icin mi gecerli? bildigim kadariyla istisna yok isyerlerinde, demek istedigim yukaridaki durumda hic vergilendirme olmayacak bu sefer de, bilgi almak icin sordum sizin dediginiz yanlis diye degil, iyi gunler

İş yeri kira gelirinde beyan sınırı ise brüt-stopaj dahil 49 bin lira oldu. Bu tutarın altında iş yeri kira gelirlerini beyan etmeleri gerekmiyor. Stopaja konu olmayan bir iş yeri kira geliri elde edilmişse (Basit usulde vergilendirilen esnafa yapılan kiralama gibi) bu kez 2 bin 600 liralık beyanname verme sınırı dikkate alınacak. 2 bin 600 liralık iş yeri kira geliri sınırını aşanlar beyanname veriyor.