E-beyanname Çalışmıyor?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
E-beyanname çalışmıyor, sabahtan beri sürekli sistem atıyordu, şimdide tamamen iptal olmuş! Bu problem bende mi var? Yoksa herkeste mi aynı sorun arkadaşlar?

Öğleden önce bende ara ara denememe rağmen giremiyordum. Sürekli F5 yaparak bi ara sisteme girip kalan birkaç beyanname mi onayladım.

Evet, bi saatten sonra düzeldi, panik yaptırttı yine, son güne bırakmamak lazım, ama heyecan oluyor oda lazım. :D

bayram süresince ve bugün itibariyle de devamlı beyanname kabul etmiyor sistem.. Çağrı merkezi de cevap vermiyor, nedir sorun anlamadım.

Paket yüklenirken bir hata oluştu. Dosya yüklenirken bir sistem hatası oluştu.
bu mesajı alıyorum hep

e-beyanname yine sistem hatası veriyor.. offf yaa..

siteye sorunsuz bağlanılıyor ama beyanname aramada sistem hatası veriyor tahakkukları alamıyorum

Kimlik bilgileri önceki dönemlerde olduğu gibi beyanda var.

sn.merkür2, sadece bizde mi var anlamadım ama beyanname listelerinde gerçek kişilerin TC Kimlik numaraları sistemden silinmiş, eskisi gibi 10 haneli vergi kimlik numaraları yazılı.. 2 gün evvel sistem hatası verip sonradan bu kimlik numaraları silindi e-beyanname sisteminde.

Sadece bize özel mi oldu yoksa herkeste aynı mı merak ettim. Ayrıca beyanname üzerinde vergi numarası adı soyadı kısmı görünmüyor

Şu an önceden verip yeniden indirdiğimiz beyannamelerde en üstteki mükellef bilgileri ve sondaki onaylayan bilgileri çıkmıyor. Beyannamenin bu hali ile kime ait olduğu belli değil. Tasfiye sonu bilançolarını da kabul etmiyor. Sistem hatası... Yardım programından bir yardım alamıyoruz en son 2007 de güncellenmiş. Nasıl bir idare anlamadım...

13/08 verdiğim tüm beyanlarda bu bilgiler bulunmaktadır. Kullandığınız int tarayıcıdan (Explorer vs) veya pdf programından kaynaklı olabilir.

13/08 verdiğim tüm beyanlarda bu bilgiler bulunmaktadır. Kullandığınız int tarayıcıdan (Explorer vs) veya pdf programından kaynaklı olabilir.

sn.merkür2, son gönderdikleriniz değil ama geçmiş beyannamelerinizi sistemden kontrol ediniz isim ve kimlikler çıkmayacaktır. Ayrıca TC numaraları ile KDV aratamıyorsunuz eskisi gibi kimlik numarasına dönmüş. Tahakkuklarda TC kimlik numarası yok onun yerine vergi kimlik numarası var. Sağ altta yer alan vergi kimlik numarası yok olmuş.

Sayın merkür2, aynı beyannameleri sistemden bir daha almaya çalışır mısınız? Şu an hiç bir açıklama yok. Ama beyannameler bu hali ile kime ait olduğu belli değil. Sondaki düzenleyen mükellef, smmm ve ymm bilgileri kısmı da yok çünkü...

Sayın merkür2, aynı beyannameleri sistemden bir daha almaya çalışır mısınız? Şu an hiç bir açıklama yok. Ama beyannameler bu hali ile kime ait olduğu belli değil. Sondaki düzenleyen mükellef, smmm ve ymm bilgileri kısmı da yok çünkü...
Ağustos beyanlarında gerek tahakkuk aldığımda gerek dün ve bugün tekrar ekranda görüntülediğimde bilgiler görülebilmekte. Ancak eski ay beyanlarında sorun var. Geçen ay onaylanan Ba/Bs formunun tahakkuk gibi olan gönderildiğine dair çıktıda da sistem hata mesajı veriyor.:confused:

444 0 189 a ulaşabildik. sistem hatası olduğunu, beyanname gönderme ile değil, beyanname çıktısı ile ilgili bir sorun olduğunu teknik ekibin üzerinde çalıştığını söylediler. Bu arada bir Tasfiye sonu beyannamesi vermeye çalışırken oluşan hatanın, beyannameye girilen tasfiye tarihinin henüz vergi dairesi kayıtlarında görülmediğinden ortaya çıktı. Yani önce vergi dairesine dilekçe ve eklerini vereceksiniz. Onlar sicilden tasfiye bitiş tarihini girecekler. Sonra beyannameyi vereceksiniz.