E- Beyanname Kabusu (Beyanname Verme Süreleri Uzatıldı)

[SIZE=+2]"Sitemiz bakım çalışmaları nedeniyle bir süre hizmet veremeyecektir.
Kesintiden dolayı özür dileriz"

E-Beyanname[/SIZE]

Bunuda gördük ya bakalım akşam 23,58 de uzatırlar :):)
beyannameyi ve ödemeyi vermenin son günü 2 gündür ne beyan verebiliyorz ne tahakkuk alabiliyoruz hepsini geçtim mükellefe diyecek birşeyde bulamıyoruz.

Sabahtan beri e beyanname sitesinin açıllıp açılmadığını sorguluyoruz olacak iş değil!! birde bunların ödemesi var..

Ama bu iş değil ki..nerdeyse tahakkuk alabileni alkışlayacak hale geldik..Aldı be helal olsun,hadi alkış :) Uzatılacaksa açıklama yapılsın..Amaçları nedir? Şeytan azapta gerek mi?

Gerçekten azap çekiyoruz.Kabus devam ediyor. Bugün de berbat sistem. Basit usulleri tahakkuk edemedim. Bunun suçlusu bizmiyiz şimdi. Sistem çalışmıyor. Buna bir çare bulmaları gerek.

Beyanların hepsi verildi de, bir tek ödeme sıkıntımız kalmış gibi yayınladıkları yazıya bakın;

Bilindiği üzere, Ocak 2013 dönemine ait Muhtasar ve Katma Değer Vergisi Beyannamelerine ilişkin ödeme süreleri 26 Şubat 2013 tarihinde sona ermektedir.
Vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa İl merkezlerindeki vergi daireleri vezneleri 26 Şubat 2013 Salı günü saat 19.30’a kadar açık bulundurulacaktır.

Diğer taraftan, yukarıda sayılan illerin ilçeleri ile diğer il merkezleri ve ilçelerdeki vergi daireleri veznelerinin yukarıda belirtilen tarihte açık bulundurulması konusunda Vergi Dairesi Başkanları / İl Defterdarları yetkili kılınmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

Yani 28'ine uzatıldı açıklamasını yapmak çok mu zor.Daire vezneleri açıkmış..Aman ne lütuf...Hangi vergileri yatıracaz oraya.?
Ayrıca damga vergisi beyanları konusunda neden açıklama yapılmadı.Bu beyanları da veremeyenler var..Çocuk mu eğlendiriyor bunlar..

Beyannameleri bize yüklediler bari veznede duruversinler. Olmayan tahakkukları nasıl ödeyeceksek..

[SIZE=+2]"Sitemiz bakım çalışmaları nedeniyle bir süre hizmet veremeyecektir.
Kesintiden dolayı özür dileriz"

E-Beyanname[/SIZE]

Chrome dan e-beyannameye bağlanınca devamlı bende bu yukarıdaki mesaj çıkıyor. Ama mozilladan bağlanınca e-beyannameye girebiliyorum..
Neden böyle anlamadım..
Hatta geçenlerde bundan dolayı isyan ettim bir başlık altında, ama bu durumu çözemedim..

kurumlar vergisi beyannamesi ile gelir vergisi beyannamelerinin geçmiş dönmelerini aratmak istediğimde sistem hata mesajı veriyor.. hem dönem yazarak aradım hemde dönem işaretlemeden aradım hepsinde de böyle bir sorgu bulunamadı diyor.

Sizlerde de böyle mi?

chrome dan e-beyannameye bağlanınca devamlı bende bu yukarıdaki mesaj çıkıyor. Ama mozilladan bağlanınca e-beyannameye girebiliyorum..
Neden böyle anlamadım..
Hatta geçenlerde bundan dolayı isyan ettim bir başlık altında, ama bu durumu çözemedim..
evet chrome takılıyor sanırım , hep aynı yazı çıkıyor ama explorer açıyor du bendede...

Merhaba,

Sayın arkadaşlarım, e-beyannameye girdiğimde yükleme tarih aralığı otomatik başlangıç 11.03.2013, bitiş 18.03.2013 seçilmiş, değiştirmeye izin vermiyor sistem bu nedenlede geçmiş dönem beyannamelere ulaşamıyorum.

Bunun çözümü var mı?

Her sistemi yeniden açtığımda bu tarih aralığı kendiliğinden seçilmiş geliyor manuel müdahale edemiyorum.

Sizlerde de böyle mi acaba

Anladığım maliyenin sisteminden daha önceki aylarda verdiğiniz beyanlara bakmak istiyorsunuz. Daha dün akşam ie ile giriş yapıp 2011-2013 arasında vergi no/tarih/beyan kıstasları ile baktım.