E-Bildirge gün sayısının sıfır ve PEK değerinin 0,00-TL gösterilmesi.

Merhaba arkadaşlar ,

Müdürlüğümüze bağlı okullarda ek-ders karşılğı çalışan ,ücretli öğretmenlere ait e-bildirgeleri göndereceğim.
Ancak;Bir öğretmenimiz mevcut ay içinde hiç bir derse girmemiş (yarı yıl tatili olması ve yarıyıl tatilinden önceki haftada kişiye ders yükü verilmemesi) bu sebeple bizde buna herhangi bir ücret ödemesi yapamadık . haliyle e-bildirgede ücret almadığı için biz gün sayısını sıfr göstermek zorundayız...

-Gün sayısını sıfır gösterdiğimiz zaman herhangi bir idari para cezası alırmıyız?
-eksik gün girilmesinin nedenini ne seçmeliyiz (Diğer mi Ücretsiz izinmi ?)

Şimdiden konu ile ilgili bilgi verecek arkadaşlara teşekürler ..

Ynt: E-Bildirge Gün sayıısının sıfır ve pek değeri 0 tl gösterilmesi yardım Lütfen.

Merhaba,

Anladığım kadarıyla kamu çalışanından bahsediyoruz.E-Bildirgede o gün ve kazanç bildirildi diye idari para cezası hiç duymadım şimdiye kadar ancak eksik gün gösterdiğiniz personele ait neden çalışmadığını gösteren bir belge olması lazım eksik gün bildiriminde..Dışardan sözleşmeyle giriliyorsa derslere yada nasıl anlaşıldığını bilemiyorum ama sözleşme örneğini ekte sunabilirsiniz belki en iyisi bence sgkdan görüş almanız olur bugüne kadar raporlu yada ücretsiz izinli bir çok personel bildirdim 0 gün olarak ama sizin durumunuz biraz daha farklı.Sgk ile mutlaka görüşün en doğru bilgiyi orası verecektir.

İyi Çalışmalar...

Ynt: E-Bildirge Gün sayıısının sıfır ve pek değeri 0 tl gösterilmesi yardım Lütfen.

güncel..