E-Bildirgedeki İş kur meslek adı bildirimi.?

Ynt: E-Bildirgedeki İş kur meslek adı bildirimi.?

07/04/2011 de e-bildirgeden işkur meslek adı güncelleme yapmak istedim olmadı. Sonra bağlı olduğum sgk'yı aradım. Oradan bir bayan bu işin işkur ile ilgili olduğunu oradan düzeltmeler yapılacağını söyledi. Sonra Aylık işgücü çizelgesini girmek için işkura girdim. Orada anketten sonra bir tablo var ve onu kaydedip işkur kodlarını oradan güncellememizi istiyorlar. Sonra tek tek E-bildirgedeki değişen kodları bir kağıda yazıp işkur tablosuna girdim ama kabul etmedi bilin bakalım neden? İşkurun belirlediği meslek kodları en fazla 5 haneli de ondan. İşkuru aradım oradaki bayan da meslek kodlarının tablo içindeki meslekler kısmında yazan kodlardan oluşması gerektiğini söyledi. Sonra tek tek aylık işgücü tablosu için hazırlanan kodları girdim ve aylık işgücü tablosunu gönderdim. Ama şimdi ne olacak bilmiyorum çünkü e-bildirgeye girdiğimde bilgiler hala eski ve oradan güncelleme yapılamıyor.

selamlar.

Ben zaten meslek bilgisi verilerinin giriş yapılabildiği dönemden itibaren hiç boş göndermiyorum; işe giriş ve çıkış bildirimlerini.

Ama başka seçenekte kalmıyor herhalde, yönlendirmeyi sigortalı tescil ekranına yaptıklarına göre, dediğiniz gibi bir ihtimal ufukta görünüyor. Neden biz devletin yükünü çekeriz anlamak mümkün değil. Bazı dönemler verdiğim bildirge/beyanname/form sayısı 100 ün üzerinde oluyor üstelik tek firmayla...

nirvana3482 ' Alıntı:
işe giriş güncelleme ekranı var buradan tek tek güncelleme istemeyeceklerdir UMUYORUM

Karaşoğlu ' Alıntı:
Bu konuyla ilgili cezai bir durum olacağını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

Öğleden önce girmiştim, şimdi yine girdim, bir başka link veriyorlar artık İşkur Güncellemeleri için, fakat ondan da Sigortalı İşe Giriş ve Çıkış Bildirgesine yönleniyoruz. Ve orada da başka bir bölüm yok güncellemeler için... Ne yaptıkları belli değil. Allah yardımcımız olsun...

fea ' Alıntı:
07/04/2011 de e-bildirgeden işkur meslek adı güncelleme yapmak istedim olmadı. Sonra bağlı olduğum sgk'yı aradım. Oradan bir bayan bu işin işkur ile ilgili olduğunu oradan düzeltmeler yapılacağını söyledi. Sonra Aylık işgücü çizelgesini girmek için işkura girdim. Orada anketten sonra bir tablo var ve onu kaydedip işkur kodlarını oradan güncellememizi istiyorlar. Sonra tek tek E-bildirgedeki değişen kodları bir kağıda yazıp işkur tablosuna girdim ama kabul etmedi bilin bakalım neden? İşkurun belirlediği meslek kodları en fazla 5 haneli de ondan. İşkuru aradım oradaki bayan da meslek kodlarının tablo içindeki meslekler kısmında yazan kodlardan oluşması gerektiğini söyledi. Sonra tek tek aylık işgücü tablosu için hazırlanan kodları girdim ve aylık işgücü tablosunu gönderdim. Ama şimdi ne olacak bilmiyorum çünkü e-bildirgeye girdiğimde bilgiler hala eski ve oradan güncelleme yapılamıyor.

selamlar.

:) Gerçekten hem kendilerinin hem bizim işlerimizi zorlaştırıyorlar. Benzer bir durumu yaşıyorum yukarıda da bahsettiğim gibi girdiğim kodla, sistemde "İşkur Meslek Kod görüntüleme" menüsünden baktığım listedeki kodlar tamamen farklı...

Allah yardımcımız olsun ne diyelim artık...

e-bildirgede daha önce girdiğim meslek kodlarını alıp işkurun excel dosyasına atmak istedim.E-bildirgedeki girdiğim bilgiler uçmuş gitmiş verdikleri link işe giriş ayrılma bildirgesi linki...SGK ne yapmak istiyor...Bu serviste çalışan bilgi işlemcilerin amacı ne?Özel sektörde bunu bir personel yapsa aynı gün kapının önüne koyarlar....SGK e-bildirgeden sorumlu bilgi işleme telefonla ulaşmak zaten kozmik odaya ulaşmak gibi birşey....