fonradar

E-Bildirgedeki İş kur meslek adı bildirimi.?

Ynt: E-Bildirgedeki İş kur meslek adı bildirimi.?

İşten çıkanlar için işten ayrılma bildirgeleri verdiniz mi. Çıkmaması lazım eğer çıkıyorsada eski birimini girersiniz

İşten çıkanlarınkini istemeleri çok saçma, çıkış yaptığınıza emin misiniz? :)
Bir de arkadaşların da belirttiği gibi çalışanların pozisyonuna uygun meslek adı çoğu zaman olmuyor, bu yüzden en yakın olabilecek meslek seçiliyor, meslek seçimindeki mecburi alakasızlıklardan dolayı ileride sorun çıkar mı?

bende sabahtan beri tekstil bandında çalışan işçileri ne olarak bildireceğimi şaşırdım.
Bantta makinacı çalışıyor, dikiyor ama meslek kodu olarak böyle birşey yok.. Ne tekstil işçisi diye geçiyor, ne de konfeksiyon makinacı olarak geçiyor.. Herşeyi arattım çıkmadı
Bide dikkatimi çeken şeyde; alışılmadık kadar çok meslek kodlarında öğretmen ismi geçiyor. Herşeyin bir öğreticisi olarak koddaki yerini almış.
Uygulamada sıkça rastlanan mesleklere rastlamak hemen hemen mümkün değil.
Çoğu meslek kodunu yakın mesleklere göre bildirdim.

Mesela gümrük komisyoncusu var ama Gümrük Müşaviri yok. Kalite kontrol terbiye işçisi var ama kalite kontrolör yok.

Şuan tam olarak hatırlayamıyorum ama.. şöför bile yok..

Şaför dedim olmadı.. Şofor dedim olmadı.. Şeför dedim olmadı..en sonunda beden işçisi yaptım çıktım.:)

forwhom ' Alıntı:

Şaför dedim olmadı.. Şofor dedim olmadı.. Şeför dedim olmadı..en sonunda beden işçisi yaptım çıktım.:)

:)

8323.01 Şoför (Yolcu Taşıma)
8323.02 Şoför (Yük Taşıma)
8322.03 Taksi Şoförü
8324.05 Tanker Şoförü
8324.03 Tır Şoförü
8322.04 Ambulans Şoförü
8324.04 Çöp Kamyonu Şoförü
8322.02 Kamyon ve Kamyonet Şoförü (Şehir İçi)
8322.06 Makam Şoförü
8323.02 Otobüs Şoförü (Kaptan)
8323.03 Otobüs Şoförü (Toplu Taşıma)
8322.05 Servis Şoförü (Okul)

Teşekkür ediyorum Sn. Emansur..

Doğru yazılışı.. Şoför olduğu halde.. ağız alışkanlığından doğan Şöför kelimesiyle arama yaptığım için bulamamışım..:)

Arkadaşlar buradaki amaç iş kur ile karşılaştırmak değil tabi ki o da olabilir ama asıl amaç Mesleki yeterliliği olan eleman mı çalıştırıyorsunuz bunu takibi yapılacaktır ilerleyen süreçlerde...

Bir kaynakçı çalıştırıyorsanız..Mesleki Eğitim belgesi var mı ? Sizden bu istenipte veremiyorsanız işte o zaman cezalar gelmeye başlayacak...

mes_ar ' Alıntı:
İşten çıkanlarınkini istemeleri çok saçma, çıkış yaptığınıza emin misiniz? :)
Bir de arkadaşların da belirttiği gibi çalışanların pozisyonuna uygun meslek adı çoğu zaman olmuyor, bu yüzden en yakın olabilecek meslek seçiliyor, meslek seçimindeki mecburi alakasızlıklardan dolayı ileride sorun çıkar mı?

merhabalar,

işkur meslek adı giriş ve güncelleme kısmında 'güncelleme' kısmını kaldırmışlar. ayrıca daha önce girdiğim kodların karşılığı şimdi listede yok! garip ama gerçek:) konu hakkında bilgisi olan var mı?

iyi çalışmalar herkese.

Evet ben de farkettim, kodların hepsi değişmiş, eski haliyle yazınca zaten kaydetmiyor. Yeniden kodlara bakıp ona göre doldurmak gerek.

forwhom ' Alıntı:

Diğer Motorlu Araç Sürücüleri ;)

güncellenmemesi durumunda cezası var mı? bilen var mı? Güncelleme ekranı artık aktif değil

Zaten işçi çıkış bildirgelerinde gerekli kodları giriyorum çok uzun süredir. Yalnız verileri neden çok yerde tekrarlatıyorlar bunu anlamak mümkün değil. Neden bize kolaylık sağlamak varken angarya hediye ederler Vallahi anlamak zor.

Şimdi bende de aktif değil işkur güncelleme bölümü. Bu meslek adı konusunda; zaten artık E Devlet şifre uygulaması varken, her personelin kendisine bir zorunluluk getirilseydi sanıyorum daha doğru olurdu.

Bir işi de sonunu düşünerek yapsalar olmaz mı ? Bütün işlerini işverene yıktılar sanki maaş veriyorlar yanlış yapınca da ceza.Güncellenmiş kodların bir çoğu gitmiş Çalışma bakanlığı dosya numarası yok ne yapmaya çalışıyorlar e-bildirge verilmiyor.

Sonra da anketler gönderirler çalışma gücü yok bilmem ne şurada kaybedilen zamanın değerini ölçebilen var mı acaba?

arkadaşlar nolur şunun çaresini bulan varsa paylaşsın burda..

Bu konuyla ilgili cezai bir durum olacağını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

Öğleden önce girmiştim, şimdi yine girdim, bir başka link veriyorlar artık İşkur Güncellemeleri için, fakat ondan da Sigortalı İşe Giriş ve Çıkış Bildirgesine yönleniyoruz. Ve orada da başka bir bölüm yok güncellemeler için... Ne yaptıkları belli değil. Allah yardımcımız olsun...

işe giriş güncelleme ekranı var buradan tek tek güncelleme istemeyeceklerdir UMUYORUM

Karaşoğlu ' Alıntı:

Öğleden önce girmiştim, şimdi yine girdim, bir başka link veriyorlar artık İşkur Güncellemeleri için, fakat ondan da Sigortalı İşe Giriş ve Çıkış Bildirgesine yönleniyoruz. Ve orada da başka bir bölüm yok güncellemeler için... Ne yaptıkları belli değil. Allah yardımcımız olsun...

nirvana3482 ' Alıntı:
işe giriş güncelleme ekranı var buradan tek tek güncelleme istemeyeceklerdir UMUYORUM

Karaşoğlu ' Alıntı:

istiyorlarsa da söylesinler de bilelim.. nasıl bi sistem bu ya, yeminle dünyada tekizdir..

APHB göndermeye çalışıyorum dünden beri.

onaylamayı seçtiğimde hatalı diyor.
listelenen personel den ikisinin meslek kod bilgileri boş.
Ve meslek kodları için bir link vermiş oraya geçtiğimde ise bu bilgileri girebileceğim biryer bulamıyorum.

az önce sgk ya (Alo 170) telefon ettim.
gün içinde tekrar denemeliymişim.
ve hala olmazsa bağlı bulunduğum sgk müdürlüğünü arayıp
oradan SGK e bildirge hizmetlerinden yardım almalıymışım.
Bağlı bulunduğum müdürlük gerekirse benim bilgilerimi görüp işlemi yapabilirmiş.

Ayrıca bu konuda çok fazla şikayet aldıklarını da belirtmeyi unutmadı.

Gün içinde olacağı falan yok ama hadi bakalım deneyelim.