E-bildirgeye Girerken Neden İki Kez Şifre Giriyoruz

dolap

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar sizde de aynı şekilde mi oluyor. E bildirgeye girerken kullanıcı kodunu,şifreleri tek tek giriyorum. Sistem yeni bir sayfa açıyor ve yeniden kullanıcı kodunu ve şifreleri giriyorum. Bu da zaman kaybı oluyor bunca iş arasında. Zaten sık sık sitemden de çıkıyor. Nedir bu işkence yeter artık..

E bildirgeye girerken dediğim gibi şifreleri girdikten sonra ikinci bir ekran açılıp şifre istemiyor mu sizde de? Bu benden kaynaklanıyorsa nasıl düzeltebilirim?

Az önce 10. ay tamamladım ve 2. kez şifre istemedi. Şifreden kastınız 4 haneli en altta çıkan resim kod ise o her giriş için ayrı olarak giriliyor ve sgk sistemi tarafından kontrol ediliyor.

Hayır onu kastetmiyorum.Benim dediğim e bildirge ekranında kullanıcı kodunu, sistem şifresini,işyeri şifresini ve dört haneli güvenlik kodunu giriyorum ve girişe basıyorum ve karşıma tekrar boş olarak yeni bir e bildirge sayfası çıkıyor.Tekrar kullanıcı kodunu,sistem şifresini,işyeri şifresini ve dört haneli kodu girdikten sonra girebiliyorum ancak. Hatalı şifre girmiyorum çünkü sadece bir kişide olan bir şey değil her girişte böyle oluyor ve hatalı girsem zaten hatalı girdiniz diye uyarı verirdi.Benim uyarı vermiyor dediğim gibi yeni ekran açılıyor. Ben herkes için ikişer defa şifre giriyorum. Bunun bir ayarı falan mı var?

Sayın dolap kullandığınız muhasebe programı datasoft ise söylediğiniz hata oluşuyor. Programdan otomatik xml yüklemek için sgk sayfası açtırıyorsanız söylediğiniz hata oluşuyor. Bunun için ya programın kendi arayüzünü kullanacaksınız veyahut açılan sgk sayfasında gelen şifre ekranına sağ tıklayıp "Form Alanlarını Doldur (Datasoft)" seçeneği ile şifre alanlarını otomatik doldurtabilirsiniz.

Hayır datasoft programını kullanmıyorum.Sgk nın e bildirge sayfasından manuel olarak giriyorum.İnternetin hızıyla da alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama nedenini bulamadım.