E-Defter Başvuru İşlemleri

Merhabalar

java 32 bit ve java 64 bit yüklememize rağmen gib de e defter başvuru kısmından başvuru yapılamıyor bu sorunla karşılaşan ve çözen biri varsa destek rica ediyorum
türmobun akıllı asistanınıda kurduk ama maalesef sonuç alamıyoruz

teşekkürler

Evet çok sıkıntılı bir durum.
Sıfırdan bir bilgisayardan denemenizi öneririm.Veya tüm javaları kaldırıp en baştan deneyin

Arkadaşlar bir şahıs müşterisinde kart bilgilerini göremiyorum, diğerinde ise bir türlü başvur dedikten sonra hiçbir tepki vermeden aynı bilgileri tekrar girerek başka metodlar deneyerek bir türlü şu basit başvuruları yapamıyorum. Java, asistan, birden fazla pc , usb v.b. her şeyleri deniyorum. Yazılımcı değiliz ki atomu parçalamıyoruz ki anlamadım..... Çok sinirleniyorum. İki gündür bununla uğraşmaktan iş yapamıyoruz. En son pc format atıp mı denemek gerek. Son çare olarak bunu düşünüyorum. Yardımcı olurmusunuz....?

Akis programını çalıştırarak önce karta bağlanmayı deneyin.Bazen şifreler bloke olmuş oluyor.Eğer akis'le karta sorunsuz bağlanıp kartı açabiliyorsanız,diğer tanımlar için faarklı bir tarayıcı deneyin.Ayrıca bir ihtimal,kartı açıp içindeki sim kartı çıkarıp yeniden takın.
Yani hepimiz deneme yanılma yoluyla bişeyleri yapmaya çalışıyoruz.
Geçenlerde bir firma elindeki mali mühür bir türlü kendi firmasında açamadı.Sonra usb'yi kendi bilgisayarıma taktım,bende açamadım. Sonra yeni bir şifre oluşturdum,öyle açtı. Gerekirse yeni bir şifre oluşturarak önce bu adımı deneyin.

Akis programını çalıştırarak önce karta bağlanmayı deneyin.Bazen şifreler bloke olmuş oluyor.Eğer akis'le karta sorunsuz bağlanıp kartı açabiliyorsanız,diğer tanımlar için faarklı bir tarayıcı deneyin.Ayrıca bir ihtimal,kartı açıp içindeki sim kartı çıkarıp yeniden takın.
Yani hepimiz deneme yanılma yoluyla bişeyleri yapmaya çalışıyoruz.
Geçenlerde bir firma elindeki mali mühür bir türlü kendi firmasında açamadı.Sonra usb'yi kendi bilgisayarıma taktım,bende açamadım. Sonra yeni bir şifre oluşturdum,öyle açtı. Gerekirse yeni bir şifre oluşturarak önce bu adımı deneyin.
Yani hocam az buçuk nacizane bu işler ile haşır neşir insanım. Gün olarak ara veriyorum belki bir şeyleri atlıyorum diye ertesi gün başka ilave bir sorun. Fakat özetle ve özellikle şu "Java" kelimesini duyunca aklıma kötü kötü şeyler geliyor.:) Hangi amaçla var anlamış değilim. Neyse sürekli denemeye devam teşekkürler.

Yani hocam az buçuk nacizane bu işler ile haşır neşir insanım. Gün olarak ara veriyorum belki bir şeyleri atlıyorum diye ertesi gün başka ilave bir sorun. Fakat özetle ve özellikle şu "Java" kelimesini duyunca aklıma kötü kötü şeyler geliyor.:) Hangi amaçla var anlamış değilim. Neyse sürekli denemeye devam teşekkürler.
Kendi yazılımımızı çıkarana kadar oracle tabana devam.Java'mı kaldı artık.Bende bu işlerden az çok anlarım ama ben bile zorlanıyorum bazen.

Forumdaşlar, bir müşterimin başvurusu esnasında malum sürekli deneme yaptığımız için bilgilerini sürekli girmek yerine onay aşamasına geçerim umudu ile gelişigüzel bilgiler girdim. Fakat başvuru onaylanmış....:)
Girilen yanlış bilgiler için (mail,telefon kişi ad soyad v.b.) değişiklik için dilekçe ile başvurmam gerekirmi?

1702563332412.png

Mali mühürünüz ile e-defter portala giriş yapın, bilgi günceller kısmından bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Merhaba, E Defter mükellefleri için berat yükleme dönem seçimleri otomatik başvuru esnasında aylık olarak mı tanımlıdır.
Ben tüm E defter müşterileri için dönem seçimini üç aylık olarak seçmeyi düşünüyorum. Bu durumda işlem yapmam gerekicekmidir.?
* Genel olarak tercihiniz üç aylıkmıdır.?
* Üç aylık tercih için sistemden tanımlama yapmalımıyım?

2024 yılı için, 2023 yılı seçimleri aynen uygulanacaktır.manul yükleme şekli aylık gelmektedir.Eğer değişiklik yapmazsanız 2023'de ne ise 2024 içinde o haliyle otomatik tanımlanacaktır.Değişiklik yapmak isterseniz sistemden tercihinizi değiştirmelisiniz.