E-Defter İkincil Kopyaların Gönderememe Hataları

Merhaba ,

E-defter ikincil kopyaları gönderemiyoruz. Validasyon işlemi başladı kaldı. Yada

Yüklesede "Session takas esnasında hata oldu" Mesajları gelmektedir.

Bu konuda neler yapılacak bilgisi olan yardımcı olmasını rica ederim.

E defter ikincil saklama programı server pc mize yuklenmiyor. HATA veriyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-13 at 12.34.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-13 at 12.34.17.jpeg
    329.5 KB · Görüntüleme: 11
Arkadaşlar,

İkincil kopyaların gönderimi ile indirilen programda sorunlar vardı, GİB 2.3 versiyonunu yayınladı ve üzerinde biraz çalışarak göndermeyi başardık ancak ilk denememizde işlem yaklaşık 10 saat sürdü. Öncelikle ilk versiyonları yükleyenler programı tamamen silip yeni versiyonu yüklemeliler, indirilien programı "Yönetici yetkisi" ile kurmanızda yarar var. Bilahare çalıştırıp dosya yollarını tanımlayınca hata mesajlarını gözardı edin, sistem tüm bu hataları temizleyip yüklemeyi tamamlıyor.

Ancak çok sorun yaşandığı ve çok şikayet geldiği için. GİB şimdilik sistemi iyileştirmek üzere kapatmış bulunuyor, yeniden açılışı bildirecekler, ve muhtemelen bir uzatma daha gelecek bilginize.

Bu arada işlem hatalarının Windows versiyonu ile de ilgisi yok.

Arkadaşlar,

İkincil kopyaların gönderimi ile indirilen programda sorunlar vardı, GİB 2.3 versiyonunu yayınladı ve üzerinde biraz çalışarak göndermeyi başardık ancak ilk denememizde işlem yaklaşık 10 saat sürdü. Öncelikle ilk versiyonları yükleyenler programı tamamen silip yeni versiyonu yüklemeliler, indirilien programı "Yönetici yetkisi" ile kurmanızda yarar var. Bilahare çalıştırıp dosya yollarını tanımlayınca hata mesajlarını gözardı edin, sistem tüm bu hataları temizleyip yüklemeyi tamamlıyor.

Ancak çok sorun yaşandığı ve çok şikayet geldiği için. GİB şimdilik sistemi iyileştirmek üzere kapatmış bulunuyor, yeniden açılışı bildirecekler, ve muhtemelen bir uzatma daha gelecek bilginize.

Bu arada işlem hatalarının Windows versiyonu ile de ilgisi yok.

Sayın Kevork Simkeşyan,

Ben 15.10.2020 tarihinde "e-DefterBildirimV1.5.3_Prod" versiyonunu indirdim. Hatta bu versiyonla 2020.Eylül ayına kadar ikinci kopyalarını gönderdim. Bu versiyonla hiç bir hata almadım. Hepsini de başarıyla yüklemiş gözüküyor.

Siz silin, yeni versiyonu yükleyin dedikleriniz henüz başarıyla ikinci kopyaları yükleyemeyenler için değil mi? Benim gibi bu versiyonla herhangi bir sorun yaşamamışlar da mı yeni versiyonu yüklemeliler?

Hani neden soruyorum, bu ilk versiyonda başarılı gözüküyordur gönderimler ama GİB kayıtlarında hatalı gözüküyordur.
Sonradan cezalı duruma düşmeyelim :)

Saygılarımla,

Sayın Kevork Simkeşyan,

Ben 15.10.2020 tarihinde "e-DefterBildirimV1.5.3_Prod" versiyonunu indirdim. Hatta bu versiyonla 2020.Eylül ayına kadar ikinci kopyalarını gönderdim. Bu versiyonla hiç bir hata almadım. Hepsini de başarıyla yüklemiş gözüküyor.

Siz silin, yeni versiyonu yükleyin dedikleriniz henüz başarıyla ikinci kopyaları yükleyemeyenler için değil mi? Benim gibi bu versiyonla herhangi bir sorun yaşamamışlar da mı yeni versiyonu yüklemeliler?

Hani neden soruyorum, bu ilk versiyonda başarılı gözüküyordur gönderimler ama GİB kayıtlarında hatalı gözüküyordur.
Sonradan cezalı duruma düşmeyelim :)

Saygılarımla,
Hata mesajı yoksada yeni versiyonunu yükleyin program ve GİB sisteminde geliştirmeler yapıldı, ilk versiyonla birçok kişi ciddi sıkıntılar yaşadı. Şikayetler üzerine de sistemi 5-6 gün kapattılar bugün aktif oldu. Tabi genede siz bilirsiniz.

Gib'e gönderilen e defter kopyalarını nasıl görebiliriz. (beratları görebildiğimiz gibi)
Yükleme programı gönderilen defterleri ekranda liste halinde gösteriyor zaten. Şuana kadar defter yükleme işlemine başladığınızda eski yüklenenleri de görüntüye getirdiğini gözlemledik, ancak şuan için gönderilenlerin ayrıca kontrol/görüntüleme yeri yok.

01-02-03 aylarına ait defterler eski versiyonla sorunsuz yüklenmişti.

04-05-06 aylarına ait defterler eski versiyondan yüklenemediği için

eski versiyon silinip yeni versiyon yüklenip 04-05-06 aylar sorunsuz başarılı

bir şekilde yüklendi.

Ancak yeni versiyonda sunucuya gönderilen e defter listesinde eski versiyonda

yüklenen 01-02-03 aylar görünmüyor.

Yeni versiyonu yüklemeden önce eski versiyonda bulunan 01-02-03 aylarına

ait defterlerin başarılı bir şekilde gönderildiğine dair pdf görüntüsünü almakta

fayda var 01-02-03 aylarına ait defterlerin zamanında gönderildiğini ispat etmek için…

01-02-03 aylarına ait defterler eski versiyonla sorunsuz yüklenmişti.

04-05-06 aylarına ait defterler eski versiyondan yüklenemediği için

eski versiyon silinip yeni versiyon yüklenip 04-05-06 aylar sorunsuz başarılı

bir şekilde yüklendi.

Ancak yeni versiyonda sunucuya gönderilen e defter listesinde eski versiyonda

yüklenen 01-02-03 aylar görünmüyor.

Yeni versiyonu yüklemeden önce eski versiyonda bulunan 01-02-03 aylarına

ait defterlerin başarılı bir şekilde gönderildiğine dair pdf görüntüsünü almakta

fayda var 01-02-03 aylarına ait defterlerin zamanında gönderildiğini ispat etmek için…
Ben de eski versiyonla göndermiştim. Başarıyla gönderildi yazıyordu tüm aylarda. Ama "Başarılı" yazması gerekiyormuş. Eski versiyonu kaldırıp, yeni versiyonu yükleyince geçmişe dönük hiçbir defter kopyasını göstermiyor. Geçmişte gönderilen ikinci kopyalarında akıbetini nasıl görebiliriz?