E Yoklama Tutuldu Ne Yapılacak Hiçbir Bilgi Yoktur

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Dün bir açılışımıza yoklama tutuldu E-yoklama ve firmaya "E-Yoklama İmza Formu" diye bir belge verilmiş belgede sadece yoklama tutulduğuna dair imza var ancak hiçbir bilgi yer almamakta yani yoklamaya hangi bilgiler yazdı (işçi varmı, d.baş ne yazdı vb.)
Bu durumda biz yoklama fişini nereden alacağız? Firma şifresi ile internet vergi dairesine girdiğimde yoklama ile ilgili hiçbir bölüm göremedim
Yoklama bilgilerini nasıl alacağız? Teşekkürler

Dün bir açılışımıza yoklama tutuldu E-yoklama ve firmaya "E-Yoklama İmza Formu" diye bir belge verilmiş belgede sadece yoklama tutulduğuna dair imza var ancak hiçbir bilgi yer almamakta yani yoklamaya hangi bilgiler yazdı (işçi varmı, d.baş ne yazdı vb.)
Bu durumda biz yoklama fişini nereden alacağız? Firma şifresi ile internet vergi dairesine girdiğimde yoklama ile ilgili hiçbir bölüm göremedim
Yoklama bilgilerini nasıl alacağız? Teşekkürler

Mükellef vergi dairesine gidip internet vergi dairesi şifresi alacak. Yeni internet vergi dairesi adresinden giriş yaparak yoklama fişinin çıksını alabilirsiniz. Daha biraz önce yaptım. Şahıs ise yine internet vergi dairesinden E-Tebligat başvurusu yapmayı unutmayın. Şirket ise elden evrak ile e-tebligat başvurusu yapılacak.
İyi çalışmalar.

Mükellef vergi dairesine gidip internet vergi dairesi şifresi alacak. Yeni internet vergi dairesi adresinden giriş yaparak yoklama fişinin çıksını alabilirsiniz. Daha biraz önce yaptım. Şahıs ise yine internet vergi dairesinden E-Tebligat başvurusu yapmayı unutmayın. Şirket ise elden evrak ile e-tebligat başvurusu yapılacak.
İyi çalışmalar.
Üstat maliye şifresi var ama ben öyle bir yer göremedim hangi menüden aldınız

Erhan Günce'nin dediği gibi şifre ile giriş yaptıktan sonra, E-Yoklamadan görülebiliyor. Gayet iyi olmuş. :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Yeni int vergi dairesi ile ilgili bir sıkıntı dile getireyim. Bu yeni internet vergi dairesi sayfasına mükelleflerin şifreleri ile veyahut komşu meslek mensubunun şifresi ile hiçbir sıkıntı olmadan girebiliyorum. Fakat kendi şifrem ile asla giremiyorum. 444 lü noları aradım ama bir türlü çözemediler. Başka tarayıcı veya başka bilgisayardan da denedim olmadı. Başına benden başka böyle bir sorun gelen varmı acaba?

Yoklama memuru yoklamayı tuttuktan sonra, bilgisayarda onayladıktan sonra, sisteme hemen düşüyor. Sorgulama yapıp, görebilirsiniz, göremiyorsanız Denetim Birimi ve Sicil Memurluğu ile görüşünüz, tutulan yoklamayı hemen sisteme aktarsınlar.