eksik gün bildirimleri

arkadaşlar merhaba bir şöfför arkadaşımızın bugün itibari ile çıkışını verdik yalnız bize baya zorluk çıkardı daha önce hastanede yatmıştı bu arkadaşımız ama bize raporunu zamanında getiremediği için işleme koyamadık dolayısıyla ssk dan parasını alamadı alamamasının nedni ise biz ssk eksiksiz bildirdik yani çalışıyor gösterdik şşimd i bu arkadaşımız 25 günlük parasını istiyor ben ssk.gov.tr den baktım ama mevzuatı bulamadım bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

hoşcakalın

şirket

şirketiniz açısından hiç bir problem olduğunu düşünmüyorum.. çünkü personel size bu raporu vermediğinden dolayı şirket olarak eksik günü bildiremediniz. ve personele şirket iyi niyetinden dolayı buraya dikkat işten çıkışını vermeksizin tam gün bildirmiş...

bu vakada tamiyle personelin sorumsuzlulupundan kaynaklanan bir durum söz konusu .. şirketi bağlayan bi rdurum söz konusu değil.

iyi çalışmalar
teşekkürler

selam

ya zaten artık ona bişiy yapamayız ama adama tutturdu o parayı bana ödeyin diye ama o hastanede yattığı sürece artı hastane masrafları vs yarım konularında yardımcı olduk artı maaşındanda kesmedik ssk yı da tam ödedik ben bunu bizden talep etme hakkı varmı acaba diye tereddütteyim siteyede baktıma ama bulamadım