Emekli Çalışan Geçici İş Göremezlik Ödeneği

Üstatlar bu e-fatura telaşında hepinize hayırlı işler dilerim.

çelişkide kaldığım bir konuda danışmak istiyordum.bir emekli personelimiz 11 günlük hastalık raporu
aldı ağustos ayında bende sgk prim beyanında 20 çalışılan gün+ 11 rapor olmak üzere 31 gün bildireceğim.
ve 11 günlük çalışmadığı günlere ait ücret ödemeyeceğim.personel soruyor ben geçici iş görmezlik ödeneği alabilirmiyim diye.
Acaba emeklilere geçici iş görmezlik ödeneği veriliyormu? çünkü sosyal güvenlik destek primi ödeniyor aylık prim bildirgelerinde.yardımcı olursanız sevinirim.
hepinize kolaylıklar dilerim.

çelişkide kaldığım bir konuda danışmak istiyordum.bir emekli personelimiz 11 günlük hastalık raporu
aldı ağustos ayında bende sgk prim beyanında 20 çalışılan gün+ 11 rapor olmak üzere 31 gün bildireceğim.
ve 11 günlük çalışmadığı günlere ait ücret ödemeyeceğim.personel soruyor ben geçici iş görmezlik ödeneği alabilirmiyim diye.
Acaba emeklilere geçici iş görmezlik ödeneği veriliyormu? çünkü sosyal güvenlik destek primi ödeniyor aylık prim bildirgelerinde.yardımcı olursanız sevinirim.

1-Emekli çalışan için geçiçi işgörmezlik olmaz.
2-Sgk da hiç bir ay 31 gün bildirilmez. her ay 30 dur. eksik gün varsa parmak hesabı yapılır.

Evet 20 gün prim ödemesi 11 gün de 02 istirahat bildirebilirsiniz.

Emekli çalışanlar; iş kazası / meslek hastalığı sebebiyle tedavi süresince aldıkları raporlar için SGK’ dan para alabilirler ama hastalık sebebiyle alınan raporlar için SGK emekliye para ödemez…

emekli çalışan

merhaba emekli çalışan raporunu sgkdan bildiriyormuyuz. yardım ederseniz sevinirm iyi çalışmalarsistemden bildirlmıyor elden bildiricekmıyız
çalışan emekli ve 45 günlük raporu var.acil yardım edebilrimisiniz.

Son düzenleme:
Emeklinin raporuna iş kazası ve meslek hastalıkları haricinde para ödenmez.
diğer bildirimler normal sigortalılar için aynıdır.
cari aydan eksik günler düşülür, kalan sigorta günüdür. 31 olan ayda (20 gün çalışılan + 11 gün rapor=31gün) (ücretsiz izin ve raporlar için ) bu gibi nedenler yoksa, tam çalışılan her ay 30 gündür.
raporlar için 01 istirahat kodu seçilir. saygılar,

merhaba emekli çalışan raporunu sgkdan bildiriyormuyuz. yardım ederseniz sevinirm iyi çalışmalarsistemden bildirlmıyor elden bildiricekmıyız
çalışan emekli ve 45 günlük raporu var.acil yardım edebilrimisiniz.

Raporlu kişiyi aylık bildirgede 01-istirahat kodu ile eksik gün göstermeniz yeterli.Sistemden rapora onay vermenize gerek yok.Eğer işyerinde çalışan sayısı 9 kişi ve altındaysa kuruma eksik gün bildirim formu (ek/10) vermeniz gerekiyor elden.Bu forma raporlu kişinin raporunun bir fotokopisini eklemeniz gerekiyor.Eğer çalışan sayısı 10 kişi ve üstündeyse bu belgeyide vermenize gerek yok.Kişi emekli olduğu için bir ödeme alamaz ancak siz bordrolarınızda ve aylık bildirgelerinizde eksik günlerini yani çalışmadığı günleri düzgün bir şekilde gösterin.

Raporlu birini 31 ocak tarihinde ssk işten çıkışı nakil olarak çıkarıp 1 şubat itibariyle giriş bildirgesinde istisnai durum olarak aynı işverenin başka bir işyerine nakli şeklinde işlem yapsak işgören rapor parasını alabilirmi?