Emlakçı Ve Galericiler Başka Bir Ek Faaliyet Yapabilirler mi ?

arkadaşlar merhaba..galerıcı ve emlak komısyonculuğu yapanlar başka bır ek faaliyette bulunabılırlermı?

arkadaşlar merhaba..galerıcı ve emlak komısyonculuğu yapanlar başka bır ek faaliyette bulunabılırlermı?
Sayin Bekir

LTD, A.S vb. sermaye sirketi ise anasozlesmelerine ekleyecekleri ve tescil edecekleri istigal isleriyle, Sahis isletmeleri ise Vergi Dairesine verecekleri istigal konusunu belirten bir dilekce ile istedikleri kadar ek faaliyette bulunabılır

Emalkacilar icin yeni tebliğde bazi şartlar var...Yani emlak işi içinde başka iş olamaz gibi ....Ayni yerde olamaz gibi...ama başka bir adeste mümkün olabilir

Üstat ana sözleşmeye ekletmeye gerek yok artık,
Askinim

Sermaye sirketlerinde Ana sozlesmeye yazmaya gerek var. Eger sen bunu ultravires kalkti diye yorumluyorsan O zaman o senin ''Gelir" in olmaz, o senin "Dig.OL.Dis.Gelir ve Kar"in olur.

Ornegin Bilanconda kayitli bir kalemi bir kere satmana benzer o zaman o istigal konusu olmaz ve bunun icin istigal konusunu bir sey eklemene gerek yok. Ancak sen bu kalemin surekli satisini yaparsan o zaman bu senin icin ""Sureklilik"" arz edeceginden bunun icin ana sozlesme degisikligine ihtiyacin var

Askinim

Sermaye sirketlerinde Ana sozlesmeye yazmaya gerek var. Eger sen bunu ultravires kalkti diye yorumluyorsan O zaman o senin ''Gelir" in olmaz, o senin "Dig.OL.Dis.Gelir ve Kar"in olur.

Ornegin Bilanconda kayitli bir kalemi bir kere satmana benzer o zaman o istigal konusu olmaz ve bunun icin istigal konusunu bir sey eklemene gerek yok. Ancak sen bu kalemin surekli satisini yaparsan o zaman bu senin icin ""Sureklilik"" arz edeceginden bunun icin ana sozlesme degisikligine ihtiyacin var
Değerli abim benim, bunu ilk defa duydum...

Değerli abim benim, bunu ilk defa duydum...
O zaman soyle aciklayayim daha kolay olsun. ''Sureklilik'' arz eden bir isi biz ne yapiyoruz ana sozlesmede yaziyoruz. Bu isi yapacagiz bu istigal konumuz bu diye. Degil mi ?

Diyelim ki bu '' Sureklilik'' isinin yaninda birde bostandaki karpuzlari satmak icap etsin. Bu karpuzlari bir kere satacagin icin tabi ki ana sozlesmeye eklemeye gerek yok. Ancak bu karpuzlari ''surekli arz edecek sekilde'' toplayip satarsan o zaman o senin ana istigal konularindan biri olur ve ana sozlesmeye ilave etmene gerek olur.