English Conversation

Ynt: English Conversation

are u from izmir ? that ur name sencan ?

jm ' Alıntı:
i already corrected, you can check up the page

''I am sorry. I am moderator not English Teacher and don't have time to correct sentences here. But any of our collegues who is fluent in English may help you.''

türkçesi : ( üzgünüm, ben moderatorum ingilizce öğretmen değil ve cümleleri burada düzeltmek için hiç zamana sahip değilim.bizim meslektaşlarımızdan herhangi biri kim akıcı ingilizce sana yardımcı olabilir

ayrıca (- may' i kullanamassın burada ) 'may' i sadece 'i' ile kullanabilirsin.. örneğin : may i help you ?

i am sorry , i am a moderator here , not english teacher that i really have anytime to correct your sentences but our colleagues who know fluent english can help you.

benimkinin türkçesi

üzgünüm,ben burada bir moderatörüm,ingilizce öğretmeni değil üstelik cümlelerini düzeltmek için hiçte zamanım yok ama akıcı ingilizce bilen meslektaşlarımız sana yarcımcı olabilir.
I am moderator here olmamalı I am moderator of this web site and I am not English teacher daha mantıklı ,not english teacher diye bir ek yan cümleye sık rastlanmaz,ben burda moderatörüm dersen orası neresi demezler mi,ama şu anlama belki ulaşabiliriz ben moderatörüm burdayım dimdik ayaktayım.
I really have any time devrik,I dont have enough time veya any time ... daha akıcı
birde fluent ingilizce bilmek değilde konuşmak olur speak english fluently daha akıcı
Hatta daha ileri gidip "colleagues that have a sound knowledge of english" diyebiliriz.
Paylaşalım öğrenelim ."Praise in public,criticise in private"

"Paylaşalım öğrenelim ama ukalalık ve hamlık yapmayalım."Praise in public,criticise in private" "
Evet bu özellikle bu kendi tavsiyene önce kendin uysan çok daha akılcı olmaz mı?
Yoksa yazdığının anlamı kalmıyor. :)

i have supposed this topic a field to draw people together and help them to improve their english by writing. But as far as i saw, people talking in this topic just try to prove that whose english is better!. I guess, Corrections of errors are not a best way. Let people write english even if it's wrong

nguroy ' Alıntı:
"Paylaşalım öğrenelim ama ukalalık ve hamlık yapmayalım."Praise in public,criticise in private" "
Evet bu özellikle bu kendi tavsiyene önce kendin uysan çok daha akılcı olmaz mı?
Yoksa yazdığının anlamı kalmıyor. :)
Doğru sildim.İngilizce bilmeyen moderatör diyince bi tepki gösterdim abrtmışım.

smyrna17 ' Alıntı:
i have supposed this topic a field to draw people together and help them to improve their english by writing. But as far as i saw, people talking in this topic just try to prove that whose english is better!. I guess, Corrections of errors are not a best way. Let people write english even if it's wrong
That's a good idea.Only write don't correct,slogan is this.

-I am moderator here ? Herenin forum sayfası olduğu bellidir, ayrıca dediğin gibi kendini ön plana çıkarma gibi bir durum vardır.

-I really have any time devrik,I dont have enough time veya any time ... ?benim yazdığımım Türkçesi ( gerçekten hiç zamanın yok ) anladımda , sizin yazdığınız zamanım yok, aynı anlamda

yanız ;

I dont have enough time anytime , kesinlikle olmaz???dont?? ekiyle , ??any ?? ekini aynı cümle içinde kullanamasın..any zaten olumsuzluk anlamı kattığı için ?dont? kaldırmalısın ve ya ?dont? yazacaksan, ?any? i kullanmamalısın

-our colleagues who know fluent english can help you.?tamamen yerinde bir cümledir

-colleagues that have a sound knowledge of english- tamamen artislik kokan bir cümledir.

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış.Sen de yağmış esmiş gürlemiş gitmişsin.Bi de fed up demişsin.
Hakareti yapan sensin çıkmışsın forumda ingilizce bilen moderatör gelsin diyosun iki cümle sonra bıktım artık gidiyorum diyosun .
Şimdi :Kesinlikle olmaz katiyen olmaz dediğin any meselesi:Güvenilir bi gramer kitabında yazan:
"Any and its compounds are usually used in interrogative sentences ."Not any" is used in negative sentences."
"I don't have any time "cümlesini incele bakalım not ile any varmıymış.
Fluent sıfatı ne dedim know ile kullanımına pek rastlamadım,foruma yazmadan önce bir iki sözlüğü baksaydın sende görecektin,buraya da yazıyorum.Hangi sözlüğe yazarsan yaz speak ile çıkıyor.
He's a fluent Russian speaker.
I'd like to speak English fluently
to speak fluent French
xx have a sound knowledge of english artistik demeyelimde iddialı bir cümle ,ama aritstlik yapayım diye yazmadım.

ingilizce konusunda seninle benim aramadaki fark

benim doğal, senin yapay olman..

Bu konu maksadını fazlasıyla aştı ve de iyi bir yöne gitmiyor bence.
kapatılsa daha iyi olacak sanki..