fonradar

Ertelenen Vergi Beyannameleriyle İlgili

Firmanın geçicisini kurumlardan önce verebiliyoruz yani

2020 1.dönem geçici 28 mayıs

2019 kurumlar 01 haziran

dalga geçer gibi uzatma yapıyorlar. verdiği 18-28 mayıs arasında 4 gün sokağa çıkma yasağı 4 gün bayram tatili var kalan arada ki 3 günde hazırlamamızı bekliyorlar galiba. ya da size bayram tatili de yok çalışın mı demek istiyorlar. tüm mali müşavirler bunu boykot edip herkes boş beyanneme vermeli. sesimizi bu şekilde duyurabiliriz belki. herkes kendi odasında örgütlensin, bizimde insan olduğumuzu bir çalışma kapasitemizin olduğunu da hatırlamış olurlar

20 yıldır bu işin içindeyim, böyle saçmalık görmedim bugüne kadar.
Mart beyannamelerini vermeden geçici vereceğiz, kurumları vermeden geçici vereceğiz. Bu firma mücbir sebep kapsamında diyorsun, kdvsini erteliyorsun ama geçicisini ertelemiyorsun.
Bizi deniyorlar sanırım, bakalım bunu da yapabilecekler mi acaba diye? Kendi aralarında iddiaya girmişler kesin!

Ben yorum yapmıyorum.Edebiyatımızın güzel veciz sözlerinden sarfederek işe koyuluyorum.Elimdeki doneler neyse ona göre hazırlayıp vereceğim.Bunların derdi,kayıtların doğruluğu değil ki,oradan gelecek olan 100 liralık damga vergisi.Onu da kim ödeyecekse artık.Biz de madem öyle işte böyle yapacağız.

yalnız beyanname verme süreci iyice çorbaya döndü. Ben artık o beyanname uzamış bu beyanname uzamış, yok o mücbir sebep kapsamında ertelendi bunlara girmeden, kanundaki yazılı verilme tarihlerine göre vereceğim beyanları artık.

yapılacak şey belliydi, 1.dönemi 2.dönem ile birleştirecektin, zararı yok çift damga vergisi tahakkuk ettir ya!!!!! bu kadar basit, komedi gibi sokağa çıkma yasaklarının bol olduğu ayda 2 gün sonraya beyanname ver diyorlar.

2 milyon vergi mükellefi 100 lira damga vergisi ödese :) iyi para.Devletin kaybedeceği birşey olmaz olur mu?Bu parayı mayısta almak var birde ağustosta almak var.