fonradar

Eta da Çek İşlemleri

aday

Katkı Sunan Üye
ben muhasebede daha acemiyim ama ço istekliyim smmm stajeriyim çek işlemlerini yeni öğreniyorum yardımcı olursanız sevinirim mal sattıklaırımızdan çek alınca elimize geçen çeki nereye ve nasıl işliyoruz.bankadan tahsil edince nasıl işliyoruz.takasdaki çek demek ne demek.birde firma açık faturaları tahsiil edince tahsilat makbuzu kesip işlemiş ama tahsilat makbuzunda anka adı ve çek numarası olanları işlememiş tahsilat makbuzunda çek işlemiin görünmesi sadece elden çek mi aldık demekş müşterilere çıkışş yapmak ne demek tek tek çekin alınıp tahsilat makbuzun kesilmesi bankaya verilmesi hesaplarımıza geçmesi ve karşı firmadan düşülmesini ayrıntılı olarak anlayacağım şekilde muhasebe kaydıyla beraber açıklarsanız çok memnun olurum dualarım sizinle çok değerli büyüklerim teşekkür ederim

Ynt: Eta da Çek İşlemleri

Eta programının var ise kendi forumunda veya verdiği destek sistemini kullanarak öğrenmelisiniz.

Sayın Aday sorduğunuz soru eta ile ilgili değil,genel muhasebe maddeleri sormuşsunuz.Madde hesapları her yerde aynıdır,sadece etaya uyarlamak size kalıyor."çek işlemleri" şeklinde bir arama yaparak bir sürü veriye ulaşabilirsiniz.Saygılar.

çok değerli büyüğüm Emre abiciğim eğer msn adresinizi verirseniz sizden faydalanıp size duacı olmak isterim ben özel bir firmada tek başımayım muhasebede eski muhasebeci apar topar ayrılmak zorunda kalmış mali müşavirimizde çok fazla ilgilenemiyor işler bana kaldı çok yoğun bir şekilde bana eta7 den bütün çekleri kontrol et verdiklerimiz aldıklarımızz vadesi gelecek olanlar hepsini ayarla exel de liste yap dediler şimdi sizden istirhamım çeklerin tek tek incelenmesi işlemini girişini çıkını bana ayrıntılı olarak anlayacağım şekilde anlatmanız ayrıca çek alınıyor bazen direk elden bankaya veriliyor bunlarla ilgili işlem yapacakmıyız size minnettarım teşekkür ederim saygılar sunarım

Yani bu soru burdan cevaplanabilirmi???? Muhasebe temel bilgisi gerekiyor öncelikle.

Sayın Aday eta konusunda özelinize bir sayfa gönderdim.umuyorum yardımcı olacaktır.Saygılar.