Evet arkadaşlar sınav bitti. Yorumlara başlayalım

Ynt: Evet arkadaşlar sınav bitti. Yorumlara başlayalım

Hayırlısı ile bi kurtulsak şu dersten 3 saat çekilmiyor yaw, adamın perti çıkıyor :)

sedateroglu ' Alıntı:
Hayırlısı ile bi kurtulsak şu dersten 3 saat çekilmiyor yaw, adamın perti çıkıyor :)

Aynen öyle, ben sınav bittikten sonra ayağa kalkmakta zorlandım heryanım tutulmuş.:)

esperado ' Alıntı:
eğer ilk kayıtta bir aylık kirayı 770 e attıysanız ondan sonraki her ayda da 180 ve 770 hesap çalıştırmanız gerekmez miydi, yani ilk ayı gidrleştirip geri kalanını sene sonunda 770 e atmak bana pek doğru gibi gelmedi ama hocanın takdiri ne olur orasını bilemem

zaten dediğiniz gibi ilk ayı 770 e attıktan sonra her ay 180 den 770e virman yapılmalı. ama sınavda sadece nisan ayına ait kaydı yapın dediği için nisan ayı için 770-180-280 hesaba kayıt yapıp bıraktık.

sınavın ilk birbuçuk saati derin bir sessizlik vardı. sonraki bir buçuk saatte haşır haşır sayfa sesleri hesap makinası sesleri arada insan konuşmaları Allah'ım kabus gibi bir sınav . İnşallah Geçeriz arkadaşlar. gerçekten hiç çekilmiyor bu finansal muhasebe sınavı.

sserpil ' Alıntı:
şuanda yeni bir kira anlaşması yaptık. bu aya isabet edeni 770 e. yıl içindekileri 180 e seneye sarkan tutarı 280 e kaydettim.doğrumudur.bence doğru

bu tarz işlemlerde bence şöyle olmalı. eğer bölebiliyorsan aylık bölmen gerekiyor. ilk ayı 770 diğer ayları ( mart ayında yapıldığını düşünerek) nisan-2011 den mart-2012 e kadar olanı 180 nisan-2012 den mart 2013 e kadar olanlarıda 280 e atmak gerekiyor. benim yaptığım bu şekilde. ve her ay kira ödeme zamanı 180 den 770 e atman gerekiyor.
180 hesabın tanımında vadesi dönem sonuna kadar olanı demiyor. vadesi bir yıldan bahsediyor.

Sınavda yanımdaki hatunun sınavı bitti, baktım yaptığı cevapları soru kağıdının arkasına yazıyor. Neyse kendi soru kağıdının arkasını doldurdu bir de baktım ki benim önümdeki soru kağıdını almış onun arkasına da geri kalan cevapları yazıyor:) Sınav heyecanı mı artık, bencillik mi sonra o da farketti aaaa dedi. Ben de kibarlığımı bozmadım, önemli değil bayaaan dedim. Sonra az vakit varken cevaplarımı bir kontrol edeyim dedim. Kağıdı da alamıyorum. Arkasına cevapları yazdı bu. Durup dururken kopya muamelesi görmeyelim dedim. Ben de teslim ettim. Şimdi düşünüyorum da acaba cevaplarımı kontrol ederken şimdi farkına vardığım basit hataları görüp düzeltirmiyimdir diye. :) İnşallah geçmişimdir şayet kalırsam Temmuzda bulurum o kızı :)

Arkadaşlar
21 yevmiye den 16 doğru varken ve ayrıca sonuçlarda sınava çok yakın açıklanırken Temmuz sınavına çalışmaya başlasam mı acaba diyorum. Şu puanlamayı öğrenemez miyiz acaba ? Devlet sırrı mıdır ?

Temmuza başlama kardeş. Mayıs ayına bütçeni hazırla. Ruhsata 2500 TL gidiyor.

sedateroglu ' Alıntı:
Temmuza başlama kardeş. Mayıs ayına bütçeni hazırla. Ruhsata 2500 TL gidiyor.

Teşekkürler sende mi para hazırlamaya başladın yoksa.

Hayırlısı kepen dostum, inşAllah emek veren herkes geçmiştir. Nisan sonuna doğru bir Şafakhane topiği açalım. Bir de şafakçı seçelim. Atarsa 56 :p

Arkadaşlar Finansal Muhasebede 15+6=21 madde içinde 13-14 maddeyi doğru yapanlar dersi geçebilir mi?

geçer diye tahmin ediyorum çünkü sözel soru felanda yok

arkadaşlar bendede aynı sıkıntı dönem içi 3 dönem sonu 2 hatam var sizce durumum nedir?

arkadaşlar benimde 15 doğrum 6 yanlışım var ama geçtik diye düşünüyorum çünkü çok yığılma oldu iyi bir temizlik yaparlar.

inşallah geçerde kurtuluruz Allah ın izniyle.Aralıktaki maliyet sınavının kolaylığıyla,mart maliyetin zorluğunu düşününce finansalda da aynı şeyi yaparlar diye çok ürküyorum açıkcası