Evlilik Nedeniyle Ayrılmada İmza Durumu Hk.

sn Keremcem;

Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum . Ancak aşağıda sizden alıntıladığım cümleye bir bakalım.

"Oysa ibra belgesini imzalamamış bile olsam hesabıma yatan miktarın döküm belgesi ile banka dekontunu dosyama koymuş olsanız , gelmedi ibrayı imzalamaya buyrun dekontum, buyrun dekont içeriğindeki ödeme kalemlerim deseniz bir kayıp olur mu? "

Evet malesef olur. Bu savı kime yapacaksınız. Ancak mahkemeye . Bizim derdimiz zaten işi yasal yola sokmamak değil mi?

sn Keremcem;

Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum . Ancak aşağıda sizden alıntıladığım cümleye bir bakalım.

"Oysa ibra belgesini imzalamamış bile olsam hesabıma yatan miktarın döküm belgesi ile banka dekontunu dosyama koymuş olsanız , gelmedi ibrayı imzalamaya buyrun dekontum, buyrun dekont içeriğindeki ödeme kalemlerim deseniz bir kayıp olur mu? "

Evet malesef olur. Bu savı kime yapacaksınız. Ancak mahkemeye . Bizim derdimiz zaten işi yasal yola sokmamak değil mi?
O belgeye ne zaman ihtiyaciniz olacak??belgeyi elinizde bulundurmak, isi hukuka tasimanin onunu kesmiyor bildiginiz uzere. elde imzali ibra belgesi olsa dahi, baskiyla imzalamak zorunda kaldim sozu sizde biliyorsunuz ki o belgeyi gecersiz kilmaya yeterli geliyor is mahkemeye geldiginde.
Simdi, is mahkemeye geldiginde, onceden imzalatilmis bir ibra belgesi mi daha etkili olacaktir, zamaninda odendigini belgeleyen dogru miktardaki banka dekontu ve dokum belgesi mi?

Son düzenleme:
bütün yardımlarınız için teşekkür ederim. birşey daha rica etsem... 5 ekimde bildireceğim bi dilekçe örneği yazarmısınız bana.. içinde yıllık izinlerimin de olduğu ve bildirdiğim tarihten 5 yada 10 gün sonra ayrılacağımı dile getiren....

............................................................ şti.işverenliğine
(veya bu işverenliğin/şirketin İnsan Kaynakları Müdürlüğü ne)

.../..../.......... tarihinden itibaraen çalışmakta olduğum işverenliğinizden,4857 sayılı İş Yasasının 120 nci maddesi gereğince yürürlükte olan 1475 sayılı kanunun 14 ncü maddesine dayanarak,.../10/2013 tarih ve gün,evlilik nedeniyle iş sözleşmemi feshediyorum.

Buna göre gerekli işlemlerin tamamlanması ve kıdem tazminatı ile hak etmiş olup kullanmamış olduğum yıllık ücretli izin haklarımın en kısa sürede tarafıma ödenmesini bilgilerinize arz ederim.

Tarih(dilekçeyi verdiğiniz tarih yani dilekçe tarihi ile işyerinden ayrılmak istediğiniz tarih arasındaki süreyi ayarlayabilirsiniz)
Ad-soyad
Tc.no
imza

(şeklinde olabilir)

teşekkür ederim şeref aydemir.... umarım aynı gün tazminatımı verirler de o gün ihbarname imzamı atar sorun çözülmüş olur...

Sayın Üyeler;

Eşim evlilik sebebiyle işten ayrılmayı düşünüyor. Yeni çıkan yasa gereği 1 ocak 2014 itibariyle evlilikten dolayı bayanın işten ayrılması ve kıdem tazminatı alması hakkının kalkacağı bilgisini duyuyoruz. Konunun aslı var mıdır? Eğer bu doğruysa, 1 Ocaktan önce evlenen bayanın hakkı saklı kalır mı?

Kıdem konusundaki son gelişmelere göre olay biraz tavsadı gibi. Bakan fazla ısrarcı olmayacağız gibi laflar etti.
Şu andaki mevzuata göre nikah tarihinden itibaren 1 yıl içersinde ayrılırsa evlenen bayan kıdem alabiliyor.