Eyt - Muhtasar

Merhaba,
Eyt çıkış- giriş işlemleri aynı ay içerisinde yapılırsa muhtasara nasıl bir etkisi olur? Dezavantajı var mıdır ? Konuyla ilgili bilginiz var ise yardımlarınızı rica ederim.
Teşekkürler , Saygılarımla

Merhaba
Eğer asgari ücret gelir vergisi istisnasından bahsediyorsanız;
Herhangi bir ücret değişikliğine gidilmedikçe avantaj veya dezavantajı olmaz.Yararlanalıbilecek aylık istisna sınırı bellidir ve bu rakam aşılamaz zaten.

Merhaba
Eğer asgari ücret gelir vergisi istisnasından bahsediyorsanız;
Herhangi bir ücret değişikliğine gidilmedikçe avantaj veya dezavantajı olmaz.Yararlanalıbilecek aylık istisna sınırı bellidir ve bu rakam aşılamaz zaten.
teşekkür ederim cevap için :) Tahsin Bey o zaman muhtasarda kişi için iki kayıt olacak dimi bi normal birde emekli olarak

Merhabalar..

Personelinin işten çıkışı 18.03.2023 ( Belge Türü-1)
Personelinin işe girişi 23.03.2023 ( Belge Türü-2)
toplam 27 gün hesapladım..

Burada 3 eksik gün gösterilecek mi? Gösterilirse hangi belge türünde bildirim yapılır.

Merhabalar..

Personelinin işten çıkışı 18.03.2023 ( Belge Türü-1)
Personelinin işe girişi 23.03.2023 ( Belge Türü-2)
toplam 27 gün hesapladım..

Burada 3 eksik gün gösterilecek mi? Gösterilirse hangi belge türünde bildirim yapılır.
Burada 3 gün eksik gösterilmez.Yani ortada eksik günü gerektiren bir durum yok.İşten ayrılmış, birkaç gün sonra tekrar işe başlamış gibi düşünün.
18 gün 1 nolu
9 gün 2 nolu bildirim yapılması gerekir..Aradaki 3 gün zaten çalışılmamış.
18'inde çıkıp 19'unda tekrar giriş olsaydı orada 1 gün eksik gün olacak deniliyor.
Benim bilgim bu

Burada 3 gün eksik gösterilmez.Yani ortada eksik günü gerektiren bir durum yok.İşten ayrılmış, birkaç gün sonra tekrar işe başlamış gibi düşünün.
18 gün 1 nolu
9 gün 2 nolu bildirim yapılması gerekir..Aradaki 3 gün zaten çalışılmamış.
18'inde çıkıp 19'unda tekrar giriş olsaydı orada 1 gün eksik gün olacak deniliyor.
Benim bilgim bu
Tahsin Bey çok teşekkür ederim.. Bende sizin gibi düşünüyorum eksik gün yok diye düşünmüştüm, türmobun sirkülerinde böyle bir örnek yok da emin olamadım, bazı meslektaş arkadaşlar eksik gün göstermen lazım dediler.. Anlayamadım..
teşekkür ederim tekrardan