Faaliyet Raporundaki Bazı Maddeler Hk da

FUNDA

Katkı Sunan Üye
Merhabalar

Faaliyet raporunda aşağıda belirttiğim maddeler hangi bilgileri içermeli , yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Faaliyet raporuna hangi tarihteki personel sayısı yazılacaktır?

2- Şirket genel kurulunca verilen izin çerçevesinde yönetim organı üyelerinin şirketle kendisi veya başkası adına yaptığı işlemler ile rekabet yasağı kapsamındaki faaliyetleri hakkında bilgiler
(şirket , ortaklardan birine ait gayrimenkulü satın almışsa bu işlem buraya yazılmalımıdır.Ortak aynı zamanda başka bir şirkette part time çalışıyorsa bu belirtilmelimidir)

3- Şirketin ilgili hesap döneminde yapmış olduğu yatırımlara ilişkin bilgiler nedir
(şirketin faaliyet konusu ile ilgili olmadığı halde alınan gayrimenkul yatırım olarak belirtilmelimidir)

4- Finansal duruma ve faaliyet sonuçlarına ilişkinyönetim organının analizi ve değerlendirmesi, planlanan faaliyetlerin gerçekleşmederecesi, belirlenen stratejik hedefler karşısında şirketin durumu :
(buraya hangi bilgiler yazılmalı )
5- Geçmiş yıllarla karşılaştırmalı olarak şirketin yıliçindeki satışları, verimliliği, gelir oluşturma kapasitesi, kârlılığı veborç/öz kaynak oranı ile şirket faaliyetlerinin sonuçları hakkında fikirverecek diğer hususlara ilişkin bilgiler ve ileriye dönük beklentiler:
6- Şirketin sermayesinin karşılıksız kalıp kalmadığınaveya borca batık olup olmadığına ilişkin tespit ve yönetim organıdeğerlendirmeleri:

Sayın Funda Hn.

1- Faaliyet raporuna hangi tarihteki personel sayısı yazılacaktır?

--Limited şirketlerde faaliyet raporu yıllık olarak düzenlendiğinden 31.12.2012 yılındaki personel sayısı yazılacaktır.

2- Şirket genel kurulunca verilen izin çerçevesinde yönetim organı üyelerinin şirketle kendisi veya başkası adına yaptığı işlemler ile rekabet yasağı kapsamındaki faaliyetleri hakkında bilgiler

--şirket , ortaklardan birine ait gayrimenkulü satın almışsa bu işlemin genel kurul müzakere defterinde karar alınıp buraya yazılmalımıdır.Ortak aynı zamanda başka bir şirkette part time çalışıyorsa bununda genel kurul müzakere defterinde karar alınıp burda belirtilmesi gerekir.

3- Şirketin ilgili hesap döneminde yapmış olduğu yatırımlara ilişkin bilgiler nedir
Eğer şirketin faaliyet konusu ile ilgili olmadığı halde alınan gayrimenkul yatırım amacıyla alınmış ise ve bu genel kurul müzakere defterinde belirtilmiş ise yazılabilir.
4- Finansal duruma ve faaliyet sonuçlarına ilişkinyönetim organının analizi ve değerlendirmesi, planlanan faaliyetlerin gerçekleşme derecesi, belirlenen stratejik hedefler karşısında şirketin durumu :

--Buraya şirketin içinde bulunduğu sektördeki diğer firmalar ile karşılaştırıldığındaki durumunu yazabilirsiniz.
5- Geçmiş yıllarla karşılaştırmalı olarak şirketin yıliçindeki satışları, verimliliği, gelir oluşturma kapasitesi, kârlılığı veborç/öz kaynak oranı ile şirket faaliyetlerinin sonuçları hakkında fikirverecek diğer hususlara ilişkin bilgiler ve ileriye dönük beklentiler:

--Bu bilgileri Bilanço ve Gelir Tablonuzdan yararlanarak yapabilirsiniz.

Örneğin : Finansman Oranı Özsermaye/KVB+UVB veya

Verimlilik Oranlarından bir tanesi : Net Satışlar / Ortalama Stoklar

Karlılık Oranı için : X'in karlılığı : Dönem Net Karı / X v.b

6- Şirketin sermayesinin karşılıksız kalıp kalmadığınaveya borca batık olup olmadığına ilişkin tespit ve yönetim organıdeğerlendirmeleri:

--Bunun için KVYK+UVYK toplamı şirketin ÖZKAYNAK'larından büyükse şirket borca batık demektir.