Faaliyette Olan Şubenin 'Oda Kaydının Silinmesi'

emeksiz

Katkı Sunan Üye
Öncelikle konuyla ilgili cevap bulamadığım için sorma ihtiyacı hissettim varsa sitede affınıza sığınıyorum...
Ltd.Şti. bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren, personel çalıştırılan bir şubenin oda kaydının silinmesini istiyoruz. Bununla ilgili daha önce açmış olduğum şubelerde şube kaydını odaya hiç yaptırmadan faaliyetimize devam edildi. Ve halen devam edilmektedir. Şuan oda kaydı daha önceden yapılmış olan şubenin oda kaydını silme hususunda karşılaşabileceğimiz sorun olur mu? Faaliyet alanı eğitim.

Ynt: Faaliyette Olan Şubenin 'Oda Kaydının Silinmesi'

Oda kaydinin silinmesi gibi bir durum soz konusu degildir. Ancak faaliyetinizi durdurmak istiyorsaniz kapanis yapmalisiniz. Odaya kaydiniz varsa ortaklar kurulu karari ile yapmalisiniz.

teşekkür ederim. buna manı olan herhangı bır kanunı duzenleme var mı? sirket merkezının kayıtlı olması yeterlı degıl mı?

Neye mani olan anlayamadım. Eğer ito ya kadınız yoksa şube ve bağlı bulunduğunuz merkez vergi dairesine dilekçe ile yoklama tutanağına istinaden de kapanış yaptırabilirsiniz.

NİSANLI ' Alıntı:
Oda kaydinin silinmesi gibi bir durum soz konusu degildir.
dediniz bunu saglayan kanunı duzenleme var mı? faaliyete devam edecek sadece karar alıp oda kaydının sılınmesını ıstıyoruz. tıcaret sıcıl kaydı devam edecek burda vergı daıresını ılgılendıren bır hususun olmadıgını dusunuyorum. develi ticaret odasına baglı ıto degıl. subeye merkez gıbı muamelede bulunuyorlar aıdat alımında. onedenle kayıt sıldırmek ıstıyoruz. ankara tıcaret odası buna musade edıyor genel bır duzenleme var mı yok mu onu ogrenmek ıstedım.