Farklı İşyerleri Arasında İşçi Transferi.( Aralarında Bağ Yok )

Merhaba benim derdim şu ben şimdi A firmasında 3 yıldır çalışmaktayım.Şirketim beni müşterisi olan B firmasına geçici olarak gönderdi ve ben 3 aydır buradayım ve burada kalma durumum var ama bunu ben değil B firmasındakiler istiyor ama bende istiyorum.Şimdi ben eski isyerimden tazminatımı vs alabilirmiyim?.Yani şuanda istese noter getirip 2 gün işe gelmedi taktiğiyle beni tazminatsız çıkarabilir mi?

Merhaba
benim derdim şu ben şimdi A firmasında 3 yıldır çalışmaktayım...........tamam
Şirketim beni müşterisi olan B firmasına geçici olarak gönderdi ve ben 3 aydır buradayım............bu durum usül olarak tam uyulmamış olsa da,iş yasasının "geçici iş ilişkisi"başlığı altında düzenlenen 7 ci maddeye uyumlu
ve burada kalma durumum var...................şu an iş ilişkiniz/dolayısıyle iş sözleşmesi devam etmektedir(gönderen işverenle)
ama bunu ben değil B firmasındakiler istiyor..................olabilir
ama bende istiyorum...........................isteyebilirsiniz normal
Şimdi ben eski isyerimden tazminatımı vs alabilirmiyim?..........................bu durumda hayır
Yani şuanda istese noter getirip 2 gün işe gelmedi taktiğiyle beni tazminatsız çıkarabilir mi?.................dediğim gibi iş sözleşmesi sizi gönderen işveren ile devam ediyor,iki işveren arasındaki sözkonusu bu "geçici iş ilişkisi"sonlandırılıp işyerine çağrılmışsanız ve buna rağmen gitmemişseniz fesih mümkün olabilecektir.
Olayınızda başkaca sebebler var gibi ise de, istifa ederek ayrılmanız daha uygun olacaktır(tabi işveren tarafından ihbar durumu gündeme getirilebilir!)

peki istifa ederek ayrılırsam bir hakkım felan varmıdır yani tazminat vs. tarzında yoksa hiçbir hak almadan mı çıkarım?.

burdan yazıyorum ama benımde bır sorunum var bır musterımız z raporlarını bıze teslım etmeyı unutmus ve bızde ıslemememısız. kdv beyannamesınıde gonderdık tabı. ıslemedıgımızı beyannameyı gonderdıkten sonra farkettık bu durumda ne yapmalıyım ?